YAZARLAR

***

“SABIRLI insanın gazabından korkulur”

***

ŞU Suriye belası… Şu Maliki dangalağı…

Demiştik, hatırlatalım: “Bir şey olmaz!”

***

ANLAYANA, CHP milletvekili Atilla Kart’tan: “Yüzölçümü en büyük il olan Konya’nın 7’de 1 oranındaki toprağı yabancılara satıldı.”

***

“TAŞI TOPRAĞI ALTIN” DA…

Deprem Profesörü Ahmet Ercan, İstanbul’da 7.5 büyüklüğünde bir deprem olsa, mevcut binaların sadece yüzde 2’sinin ayakta kalacağını söyledi. Ercan, “100 binadan 2’si ayakta kalır. Kim oturuyor bu binalarda, yıllık geliri 100 bin doların üzerinde olanlar” dedi.

Vallahi iyi ki İstanbul’da yaşamıyoruz!

***

HIRSIZLARIN SEVDALARI

CNBC.Com’un analizinin yalancısıyız.

Otomobil hırsızları en çok şu markaları çalıyorlar: Volvo binde 3.11, Audi A8 binde 3.31, Chrysler Sebring binde 3.32, Chrysler Sebring Convertible binde 3.83, Mercedes-Benz CL Class binde 3.91, Cadillac STS binde 4.28, Nissan binde 4.32, Chrysler binde 4.57, BMW M5 7.58, Audi S8 8.81 .

***

TÜRKİYE’mde İçki, sigara, akaryakıt, elektrik, doğalgaz başta olmak üzere ÖTV’ye ilave KDV alınıyor. Bu uygulama, “Verginin de vergisi?” itirazlarına yolaçıyor. Ancak, Maliye’nin bu uygulamayı değiştirmeye hiç niyeti bulunmuyor.

“Verginin de vergisi olur mu?”

Burası Türkiye, vatandaşlar “Mülayim”

Bütçede gedik büyük, niçin olmasın!

***

YASSAHLAR!: Belediyeye ait bahçelerde tavla yasaklanmış. Geçenlerde YENİ MERAM’da yazıyordu, Konya’ya gelen Eskişehirli ziyaretçisi, konuk olduğu arkadaşına “Eskişehir’de böyle şey olmaz” diye gülmüş.

Eee, orası Eskişehir, burası Konya.

Yasakçı yönetimin yasakçı anlayışı.

Artık bahçelerde “Düşeşe attım yek geldi” diyemeyeceksiniz. Niyetiniz tavla atmaksa evinize gideceksiniz. Gidiniz, tavla oynarken sigara da içiniz.

Sağlığını herkes kendi düşünsün.

Bir de şey… Ünlü süpermarketlerimiz var. Adını vermeyeceğim iki markete zabıtalar gelmiş, ceza yazmış ve birer buçuk gün de mühürlemiş.

Biliyor musunuz gerekçe neymiş?

Marketlerin önündeki kaldırımlara, içine kavun karpuz doldurulan küfe gibi şeyler konmuş.

İmdii, yetkililere sormak hakkımızdır: Diğer marketlerin önünde de aynı görüntü var mıdır yok mudur?

Onları neden görmüyorsunuz? Öncelikle Aziziye ve Kapu camii ile eski amele pazarının bulunduğu yerlerdekileri neden “es” geçiyorsunuz?

Amacımız, “Siyasi açıdan size yakın, aynı görüşü paylaşan bu marketlere de, dükkanlara da ceza yazın, mühürleyin” demek değil, yapılan haksızlığı önleyebilmek.

Anlattıysak ala, anlatamadıysak…

“Böyle gelmiiiş, böyle gidecek!”

***

SURİYE kamplarına 600 milyon liranın üzerinde harcamada bulunduk. Amerika, AB, BM, NATO sırtını dönüverdi. Katar ve Suud’larla kalıverdik. Pekii, 600’lük yamayı nasıl kapacağız?

“UZUN SÖZÜN KISASI”

***

-NOT: Nadir Avcan dostum, Nalçacı’daki yeni petrolün hayırlı olsun.

> Yeni Meram >Yazarlar > Yassahlar!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.