kapat
Ruşeym Torku

Ünlü Tarihçi Uğurluel, Tarihi Yerinde Yaşadı

  • Giriş Tarihi: 4.01.2014 9:12
  • Güncelleme Tarihi: 22:51
Ünlü Tarihçi Uğurluel, Tarihi Yerinde Yaşadı

Seydişehir Belediye Başkanı Abdulkadir Çat, Kanuni Sultan Süleyman Konulu Konferans için Seydişehir’e gelen Tarihçi, Araştırmacı, Yazar Talha Uğurluel’e, Seydişehir Belediyesi-Adile Baysal Kültür Sanat Evi ve Seydişehir Belediye Müzesini gezdirdi.

Seydişehir Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Mustafa Çelmeli, SESİAD Müdürü Murat Ata ve işadamları da ziyarette hazır bulundu.

Seydişehir Belediye Başkanı Abdulkadir Çat, “Araştırmaları, eserleriyle, tarihimize ışık tutan, hakikaten yeni bir soluk getiren, 7’den 70’e herkese tarihimizi sevdiren günümüzün tarih dehası Sayın Hocamızı Seydişehir’de, Medine-i Sani’de görmekten çok büyük mutluluk duyuyorum. Sayın Hocam ne iyi ettiniz de geldiniz diyerek” ünlü tarihçiyi Seydişehir’de görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çat, “Seydişehir’de şimdiye kadar geçmiş kültürümüzün yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması noktasında herhangi bir çalışma yapılmadığından hareketle restorasyonunu tamamladığımız Seydişehir Belediyesi-Adile Baysal Kültür Sanat Evi ve Seydişehir Belediye Müzesini halkımızın hizmetine sunduk. Buradaki geçmiş kültürümüzü yansıtan eşya ve eserlerin tamamı Seydişehir halkımızın sandıklarından depolarından çıkararak bağışladıkları eserlerdir. Bağışlanan eser ve eşyaların isimleri bağışlayanların adlarıyla birlikte ila nihayet burada yaşatılacaktır” diye konuştu. Seydişehir Belediyesi-Adile Baysal Kültür Sanat Evi ve Seydişehir Müzesini gezen ve eserlerle ilgili Seydişehir Belediye Başkanı Abdulkadir Çat’tan bilgi alan Talha Uğurluel, tarihe tanıklık eden çok güzel eserlerin bulunduğunu belirterek, müzeyi çok beğendiğini ifade etti. Burada çok önemli eser ve eşyaların bir araya getirildiğini kaydeden Uğurluel, müzede bulunan birçok eserin tarihsel geçmişine de açıklık getirdi.> Yeni Meram >Arşiv > Ünlü Tarihçi Uğurluel, Tarihi Yerinde Yaşadı
HABER YORUMLARI