YAZARLAR

Bir zamanlar bir yurt vardı. Çok yiğitler, çok kahramanlar yetiştirmişti.

Bu yurdun insanları önceleri millet olmak nedir bilmezlerdi.

Sonra bir gün topraklarının birer birer düşmana geçtiği, yöneticilerinin soysuzca anlaşmalar imzalayıp, yurtluklarını paylaştırdığı günlerde, yüreği vatan sevgisi ile dolu bir avuç kahramanı ve onları bir araya getiren sarı saçlı, mavi gözlü, yüreği vatan aşkıyla dolu korkusuz Yiğidini tanıdı. Bu kahraman:

Mondros Ateş-Kes Antlaşması ile dağıtılan ordusunu topladı. Sevr Antlaşması ile paylaşılan topraklarından düşmanı kovdu. Çanakkale Savaşı’nda ölen 250 bin şehidin ahını yerde bırakmadı.

Çanakkale’den onca şehide rağmen geçmişler, gemilerini Padişah sarayına çevirmişler ve Marmara’ya yerleşmişlerdi. İşte o kahraman:

-Geldikleri gibi gidecekler, dedi.

Dediğini yaptı. Hepsini gönderdi.

Peki biz ne yaptık?

Kurduğu Cumhuriyet’te, Çanakkale’de çarpışan Mustafa Kemal değilmiş gibi…

Çanakkale’ de adını “Anafartalar Kahramanı” olarak yazdırmamış gibi..

Düşman komutanı İngiltere’ye çektiği telgrafta:

“Mustafa Kemal Paşa olduğu sürece Çanakkale geçilemez” dememiş gibi..

Anma törenlerinde, şehirlerde asılan afişlerde onu yok saymadık mı?

Bu ulusun sadece Çanakkale Zaferi yok!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasını sağlayan,

Türk olduğumuzu bize hatırlatan,

Bayrağımızı çizdiren,

İstiklal Marşımızı yazdıran,

T.B.M.M.’yi kurduran,

Arapça, Farsça, Fransızca, Türkçe karışımı bir dilden bu ulusu kurtarıp, tek dil, tek devlet, tek millet olma gereğini bize öğreten kurtuluş savaşı var.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan herkese “Türk Milleti” denir, sözü ile üniter devlet yapısı içinde kimsenin etnik kökenine bakmadan herkesin;

Cumhurbaşkanı,

Başbakan, Bakan,

Genelkurmay Başkanı,

Asker, Prof, Dr., Hakim vb. pek çok mesleğe sahip olmasını, eğitim görmesini sağlayan Kurtuluş Savaşımız var!

Kuruluş Savaşı’nı unutanlar, o savaşın kahramanlarına erinden, komuta kademesine kadar herkese saygı duymak zorundadırlar.

1. İnönü,

2. İnönü,

Dumlupınar,

Sakarya,

26 Ağustos Afyon ovası ve Büyük Taarruzu kazananları bu savaşlar olmamış gibi davrananlar; tıpkı birer birer ölen asker, polis güvenlik güçlerimizi görmezden geldikleri gibi,

Yukarıdaki kazanımları da bu savaşların sonunda elde ettiklerini unutmasınlar.

Unutmasınlar! Bu günleri

Sakarya Şehitlerine;

Dumlupınar, Büyük Taarruz, 1. İnönü, 2.İnönü şehitlerine borçlular. O şehitlerin mezarlarına gidin onlara vefa borcunuzu ödeyin.

Onlar olmasaydı.

Çanakkale zaten geçilmişti, ama Türk Milleti diye bir ulus olmayacaktı.

Yeter artık!

Mustafa Kemal Atatürk’ e ve onun tek devlet, tek dil, tek bayrak, tek millet ülküsüne sahip çıkın.

Herkes arabasına yıkılmış imparatorluğun değil, yeni kurulmuş, genç, dinamik, çağdaş, gelişmiş Türkiye’nin kurucusu, her karış toprağında emeği olan Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün imzasını yazsın ki… Terör tek millet olduğumuzu görsün.

Terörü ancak bu vatanı bize kanıyla, canıyla, emeğiyle bize kazandıranları unutmadan yeneriz.

Terörü ancak Türk Milleti olduğumuzu hatırlayıp dilimize sahip çıkarak yeneriz.

Terörü ancak kenetlenerek yeneriz.

Terörü; ısrarla Atatürk resimlerini kaldırın, andınızı okutmayın, Türküm demeyin, “Türkiyeliyim” deyin ve etnik kökeninizi hatırlayın ve Türk milleti kavramını unutun, unutturun diyenlere inat tüm bu değerlerimize sahip çıkarak yeneriz.

ABD’nin İsrail’e vatan yaratmak için uyguladığı planı, şimdi de Kürdistan yaratmak için Türk ulusuna uygulamasına fırsat vermek istemiyorsanız.

Dilinize, bayrağınıza, andınıza, istiklal marşınıza, şehitlerinize ve hepsinden önemlisi birlik ve beraberliğimizin vazgeçilmezi Atatürk’ümüze sahip çıkın.

> Yeni Meram >Yazarlar > ULUS OLMAYI UNUTANLAR,
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.