kapat
Ruşeym Torku

Uçak kazasında 257 kişi öldü!

  • Giriş Tarihi: 11.04.2018 14:09
  • Güncelleme Tarihi: 14:09
Uçak kazasında 257 kişi öldü!

Cezayir'in Bufarik bölgesinde askeri uçak düştü. Cezayir devlet televizyonu kazada 257 askeri personelin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Cezayir’in Bufarik bölgesinde askeri uçak düştü. Cezayir devlet televizyonu kazada 257 askeri personelin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Cezayir’in kuzeyindeki Blida kentinde bir askeri uçağın Boufarik havaalanında düştüğü açıklandı. “Ilyushin” tarzı uçağın Cezayir Hava Kuvvetleri tarafından personel taşıma ve lojistik amaçlı olarak kullanıldığı ifade edildi.

ÖLÜ SAYISI 257

Cezayir devlet televizyonu kazada 257 askeri personelin hayatını kaybettiğini duyurdu.

DÜŞÜŞ SEBEBİ BİLİNMİYOR

Uçağın neden düştüğü henüz bilinmiyor. Cezayirli resmi yetkililer de henüz bir açıklama yapmadı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Boufarik Askeri Üssü’nden, ülkenin batısındaki Tinduf vilayeti, oradan da güneybatıdaki Beşar vilayetine gidecek olan askeri nakliye uçağı, askeri üssün çevresindeki boş bir tarım arazisine düştü. Bakanlık, uçağın düşmesine ilişkin soruşturma başlattı.” ifadesi kullanıldı.Bu arada Genelkurmay Başkanı Korgeneral Ahmed Kayıd Salih’in uçağın düşmesinin akabinden olay yerine intikal ettiği belirtildi.> Yeni Meram >Dünya > Uçak kazasında 257 kişi öldü!
HABER YORUMLARI