Torku Jelifest

Türksat 4B uydusu uzaya fırlatılıyor canlı yayın

  • Giriş Tarihi: 16.10.2015 23:41
  • Güncelleme Tarihi: 23:51
Türksat 4B uydusu uzaya fırlatılıyor canlı yayın

Türksat 4B uydusu bugün Türkiye saati ile 23.40’ta uzaya fırlatılacak. Fırlatma görevi başladığı andan itibaren yayını sitemizden takip edebilirsiniz.

Mutlu Akü

Türkiye’nin uzaya gönderilen 7. haberleşme uydusu olacak olan Türksat 4B, bugün Türkiye saatiyle 23.40’ta Kazakistan Baykonur’dan fırlatılacak. Türksat 4B uydusunun uzaya gönderilmesini yenimeram.com.tr üzerinden canlı izleyebilirsiniz.

Türksat 4B ile İnternet hızlanacak
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Türksat 4B haberleşme uydusunun uzaya fırlatılmasıyla ilgili olarak bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
Ka-Bant ile uydudan sağlanan internetin hızında artış sağlanacağını bildiren Bakan Bilgin, “Türksat 4B uydusunda yer alan Ka-Bant ile daha uygun maliyetle yüksek hızlı internet erişimi ve toplam 3 Gbps veri haberleşme kapasitesi artışı sağlanacak” dedi.

Türksat 4B ile Daha fazla TV kanalı
Bakan Bilgin, uydunun Ka frekans bandında sağlayacağı 792 MHz ilave kapasitenin televizyon kanallarının canlı yayın geçişlerinde de yoğun olarak kullanılacağını ifade ederek şunları söyledi: “Türksat 3A, Türksat 4A haberleşme uyduları üzerinde veri haberleşmesi ve canlı yayın geçişleri için ayrılan kapasite Türksat 4B uydusuna aktarılarak, 42 derece Doğu yörüngesinde televizyon yayıncılığı için kapasite artışı sağlanacak ve daha fazla TV kanalına hizmet verilebilecek.”

 

Türksat 4B Uyudusu Uzaya Fırlatılıyor Canlı İzle> Yeni Meram >Teknoloji > Türksat 4B uydusu uzaya fırlatılıyor canlı yayın
HABER YORUMLARI