Torku Jelifest

Türkoğlu: İyi yoldayız

  • Giriş Tarihi: 25.02.2021 16:01
  • Güncelleme Tarihi: 16:01
Türkoğlu: İyi yoldayız

Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, “Kadınlarımızın ardından erkek milli takımımızın da güzel basketbolla iki galibiyet alarak 2022 Avrupa Şampiyonası'na katılması bizi mutlu etti. İyi yolda olduğumuzu söyleyebilirim” dedi

BASKETBOL Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, “Kadınlarımızın ardından erkek milli takımımızın da güzel basketbolla iki galibiyet alarak 2022 Avrupa Şampiyonası’na katılması bizi mutlu etti” dedi. Oluşturdukları genç ekibin 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde iyi bir performans sergilediğini vurgulayan Türkoğlu, “Bu performans iyi oluşum içinde olduğumuzu ve olacağımızı gösterdi. Orhun Ene’yi ve tüm ekibini kutluyorum. Çok iyi mücadele ettiler. Genç, pırıl pırıl kardeşlerimiz var. Fırsatı iyi değerlendirdiler. İyi yolda olduğumuzu söyleyebilirim” diye konuştu.

NBA’de oynayan basketbolcuların katılımıyla daha da iyi bir milli takımın ortaya çıkacağını aktaran Türkoğlu sözlerini şöyle sürdürdü. “Bu genç arkadaşlarımızın, önümüzdeki 1-1,5 yıl içinde kazanacağı tecrübelerle basketbol anlamında bizi daha iyi yerlere getireceğine inanıyorum. Şampiyonalarda her an her şey olabiliyor, turnuva oynuyorsunuz. Son saniyeye kadar mücadele edecek genç arkadaşlara sahibiz. 2022’de inanıyorum ki en hazır şekilde mücadele edeceğiz”. Genç oyuncuların gelişimi için hem kulüpleriyle hem kendileriyle görüşmeye devam edeceklerini anlatan Türkoğlu açıklamalarına şöyle devam etti.

“İLK düşüncemiz bu arkadaşların gelişimin devam ettirmesi. Oynadıkça ve süre aldıkça, sorumluluk aldıkça basketbol anlamında kendilerini geliştirmiş olacaklar. Doğal olarak da başta kendi kulüplerine sonra da milli takıma faydalı olacaklardır. Milli takım ekibimiz de kulüp antrenörleriyle bir araya gelip, çocuklarımızın gelişimi anlamında diyalogda bulundular. Bundan sonra da bu devam edecek. Gelecek vaat eden her oyuncuyu yavaş yavaş belirlemeye başladık. Böyle devam ederse geleceğimizin iyi yolda olduğunu söyleyebiliriz”. Federasyon olarak amaçlarının basketbolu en iyi yerlere getirmek olduğunu vurgulayan Türkoğlu açıklamasını şöyle tamamladı.

“İSVEÇ maçında Ergin Ataman, Hakan Demir ve diğer antrenörlerimiz de oradaydı. İbrahim Kutluay da geldi. Kendisi de çok önemli sporculardan biri. Mehmet Okur hem milli takımın antrenmanlarında yer aldı hem de maçlarda onlarla beraber oldu. Böyle pozitif süreçleri ekip olarak her zaman yaratmaya çalışıyoruz. Sonuçta bu arkadaşlarımızın basketbolun buralara gelmesinde büyük payı var. Biz de onların aramızda olmasından her zaman mutluluk duyduk. İnşallah böyle devam ederiz. Hep beraber olduğunuzda pozitif süreç yaratıyorsunuz. Herkesin birbirine desteği sahadaki arkadaşlara da olumlu yansıyor. Böyle bir süreç başlatmaktan ve her geçen gün bunu güçlendirmekten mutluluk duyuyoruz”. *SPOR SERVİSİ


ETİKETLER

> Yeni Meram >Spor > Türkoğlu: İyi yoldayız
HABER YORUMLARI