Torku Jelifest

‘Türkiye’yi dar boğaza sokmak isteyenlerin hevesi kursağında kaldı’

  • Giriş Tarihi: 11.12.2015 20:51
  • Güncelleme Tarihi: 20:51
‘Türkiye’yi dar boğaza sokmak isteyenlerin hevesi kursağında kaldı’

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, "Türkiye'yi bir dar boğaza sokmak isteyenlerin bir takım hesapları ve hevesleri kursaklarında kaldı" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, “1 Kasım, sadece seçim olmanın ötesinde Türkiye’ye istikamet veren, Türkiye’nin geleceğini aydınlatan bir karar günü oldu” dedi.

Kurtulmuş, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nın Fatsa ilçesinde gerçekleştirilen açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin 7 Haziran seçimlerinde karşılaştığı tabloyu, 1 Kasım seçimlerinde düzelttiğini belirtti.

“Milletimiz o kısa süre yaşananlardan kendisince büyük ders çıkararak, 1 Kasım’da AK Parti’yi tek başına iktidara getirdi” ifadesini kullanan Kurtulmuş, “1 Kasım’da başta bizlere oy veren vatandaşlarımız Türkiye’nin önünü açtı. Türkiye’yi bir dar boğaza sokmak isteyenlerin, Türkiye’nin ayağına çelme takmak isteyenlerin, Türkiye’nin kendi içerisinde problemli bir ülke haline dönmesini isteyenlerin bir takım hesapları ve hevesleri kursaklarında kaldı” diye konuştu.

“Türkiye’nin tamamının iktidarıyız”

Seçim meydanlarında verdikleri sözleri yerine getirmek için çalışacaklarını vurgulayan Numan Kurtulmuş, konuşmasına şöyle devam etti:

“1 Kasım, sadece seçim olmanın ötesinde Türkiye’ye istikamet veren, Türkiye’nin geleceğini aydınlatan bir karar günü oldu. Allah’a çok şükür 1 Kasım’ı yüz akıyla geçmiş olduk. Şimdi seçim geride kaldı. Bize iki vatandaşımızdan birisi oy verdi ama biz, bize oy verenlerin partisi değil, bizlere oy vermeyen diğer seçmenlerimizin de yani Türkiye’nin tamamının iktidarıyız, tamamının hükümetiyiz. Seçim meydanlarında neyi vadettiysek bunları yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Oylar sizdendi, şimdi hizmet bu seçmiş olduğunuz insanların ortaya koymuş olduğu iktidardadır.”

“Fındıkta Alan Bazlı Destek” ödemesine ilişkin bilgi veren Kurtulmuş, “Seçimden önce bu desteğin devam edeceğini söylemiştik. Çok şükür seçimden sonra bunu çıkardık. Ordu, Giresun ve çevre halkımız alan bazlı destekten istifade edecekler. Sadece 2014 yılında Ordu’nun istifade ettiği rakam 280 milyon lira civarındadır. Bu çok büyük bir rakamdır. Bu sene inşallah daha fazla olacaktır. Bu desteklerin devam etmesiyle birlikte de çevremizin, yöremizin en önemli ürünlerinden biri olan fındık hem değerlenecek, hem de fındıkta alan yenilenmesine gidilecektir” değerlendirmesinde bulundu.

Kurtulmuş, siyasetin millete yukarıdan buyurma işi olmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Siyaset millete yön verme işi değildir. Siyaset, milletin göstermiş olduğu istikamette yürümek, milletin ihtiyaç ve taleplerini karşılamak, milletin daha özgür bir halde yaşaması için gayret sarf etmektir. Biz bu görevle yükümlü olan siyasi bir kadroyuz. Aslolan millettir, aslolan devlet değildir. Millet ne kadar güçlüyse, devlet o kadar güçlüdür. Milletin ne kadar önü açıksa, devletin o kadar önü açıktır. Millet hayatın her alanında var ve varlığını hissettiriyorsa, devlet o kadar demokratik bir devlettir, o kadar güçlü bir devlettir.”> Yeni Meram >Politika > ‘Türkiye’yi dar boğaza sokmak isteyenlerin hevesi kursağında kaldı’
HABER YORUMLARI