Torku Jelifest

“Türkiye’nin ihracat hedefi 500 milyar dolar”

  • Giriş Tarihi: 25.10.2015 0:17
  • Güncelleme Tarihi: 0:17
“Türkiye’nin ihracat hedefi 500 milyar dolar”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı da Aksaray'daki mahalle ve köy ziyaretlerinin ardından Ereğli'ye geldi.

Aşcı ve Alaboyun, Ereğli Şeker Fabrikası’nda iş adamları ve oda başkanlarıyla buluştu.

Alaboyun, burada yaptığı konuşmada, Ereğli’de elektrik hizmetiyle ilgili bazı sorunların varlığına dikkati çekerek, bu sorunların birçok şehirde yaşandığını anlattı.

Bakanlık olarak sorumluluklarının büyüklüğüne işaret eden Alaboyun, “Bu çerçevede sizlerin duası ve desteğiyle görevimizi hakkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

– Türkiye’nin ihracat hedefi 500 milyar dolar

Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı da Aksaray’daki köy ve mahalle ziyaretlerinin ardından Ereğli’ye geldiğini belirterek, Türkiye’nin 2023’te 500 milyar dolar ihracat hedefi olduğunu, hükümetin bu hedefi ortaya koyarken önce Allah’a sonra da müteşebbislere ve iş adamlarına güvendiğini kaydetti.

Ereğlililerin kendisinden Gümrük Müdürlüğü istediğini aktaran Aşcı, “Size feda olsun, dert değil. Yeter ki siz söz verin, 2023’e kadar 1 milyar dolar ihracat yapmaya var mısınız? Siz bu konuda endişe etmeyin. Yeter ki siz ihracat yapacak malı bulun, kamyonunuz ben olurum, yükü ben taşırım merak etmeyin. Dünya pazarına açılın. Dünya pazarında maalesef Ereğli peynirini göremiyoruz. Bunları görmemiz lazım” diye konuştu.

“Sizler için varız, yapacağız, edeceğiz ve yapmak zorundayız” diyen Aşcı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye 3. havalimanını yapıyor. Nasrettin Hoca’nın dediği gibi dünyanın merkezinde biz varız elhamdülillah. Dünyanın merkezindeysek buradan gidip gelen mallardan istifade edeceğiz. Bu kazançtan pay almalıyız. Aksaray, Konya ve Niğde kazanacak, hep beraber kazanacağız. Kazanacağız ki büyüyeceğiz. Niye büyüyeceğiz? Biz, mazlumların umudu olan bir ülkeyiz. Adaleti yıllar boyu dağıtmış bir neslin çocuklarıyız. Kimsenin hakkını yemek ve sömürmek için değil, dünya 5’ten büyük demek için, dünyaya adalet getirmek ve kanı durdurmak için büyümek istiyoruz. İnşallah bunu da önce Allah’a, sonra sizlere güvenerek yapacağız.”

Aşcı, 1 Kasım seçimlerinin önemine değinerek, vatandaşlardan oylarını mutlaka kullanmalarını istedi.> Yeni Meram >Konya > “Türkiye’nin ihracat hedefi 500 milyar dolar”
HABER YORUMLARI