Torku Jelifest

Trabzon’da 5 yaşındaki çocuğu taciz eden sapığı serbest bırakan savcıya büyük şok

  • Giriş Tarihi: 2.11.2018 15:38
  • Güncelleme Tarihi: 15:48
Trabzon’da 5 yaşındaki çocuğu taciz eden sapığı serbest bırakan savcıya büyük şok

Adalet Bakanı Abdullah Gül, HSK Başkanı sıfatıyla Trabzon'da bir çocuğu taciz eden şüpheliyi serbest bırakan savcı hakkında inceleme izni verdi.

Adalet Bakanı Abdullah Gül, HSK Başkanı sıfatıyla Trabzon’da bir çocuğu taciz eden şüpheliyi serbest bırakan savcı hakkında inceleme izni verdi.
Adalet Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, HSK Başkanı olarak, Trabzon’da küçük bir çocuğa istismarda bulunan şüpheli şahsı, “Önce serbest bıraktığı, sonra sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine gözaltına aldığı” iddialarına muhatap olan savcı ile ilgili müfettiş incelemesine izin verdi. HSK 1. Dairesinin teklifi üzerine iddiaları değerlendiren Kurul, savcı hakkında soruşturma izni isteyen yazıyı HSK Başkanı Abdulhamit Gül’e sundu. Bakan Gül, inceleme başlatılması ile ilgili ‘olur’ verdi. HSK, konuyla ilgili iddiaları araştırması için müfettiş görevlendirecek. Kurul, müfettişten gelecek inceleme raporu doğrultusunda soruşturma açılmasına gerek olup olmadığına karar verecek.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Trabzon’da 5 yaşındaki çocuğu taciz eden sapığı serbest bırakan savcıya büyük şok
HABER YORUMLARI