Ruşeym Torku

Torku Selçuk Geleceğe Umutla Bakıyor

  • Giriş Tarihi: 14.01.2014 16:36
  • Güncelleme Tarihi: 2:27
Torku Selçuk Geleceğe Umutla Bakıyor

Beko Basketbol Ligi’nde, konuk ettiği güçlü rakibi Anadolu Efes’i 76-72 yenerek, 8 hafta sonra gelen galibiyetin verdiği moralle ligin ilk yarısını kapatan Torku Konya Selçuk Üniversitesi, geleceğe umutla bakıyor.

Why Note!?

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Beko Basketbol Ligi’nde mücadele eden Torku Konya Selçuk Üniversitesi’nin, ilk yarı sonunda ligi arzu ettikleri noktada bitiremediğini ancak son haftalarda takımın yükselen form grafiğinin ilerisi için umut verici olduğunu söyledi.
Lige iyi başladıklarını, özellikle ilk 4-5 maçlık periyotta çok iyi bir mücadele ortaya koyduklarını vurgulayan Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Sonraki haftalarda takımımızda gerek sakatlıklar, gerekse savunma zafiyeti nedeniyle bir düşüş yaşandı. Arzu etmediğimiz neticeler aldık. Ancak son haftalarda takımımızda yeniden bir kenetlenme olduğunu görüyoruz. Özellikle savunma zafiyetimizi önemli ölçüde ortadan kaldırdığımızı düşünüyorum. Sporcularımız çok daha iyi mücadele etmeye başladı. Dün oynanan ve 76-72 kazandığımız Anadolu Efes mücadelesinde bunu hep birlikte gördük. Bu galibiyet uzun bir aradan sonra, doğrusunu söylemek gerekirse, ilaç gibi geldi. Bu maçta son derece iyi bir performans ortaya koyan sporcularımızı, başantrenör Aziz Bekir başta olmak üzere teknik heyetimizi, görevlerini başarıyla yerine getiren yönetim kurulumuzu yürekten kutluyorum” dedi.
İlk yarıdaki maçlar boyunca destekleri nedeniyle taraftarlara da teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Gökbel, “Beko Basketbol Ligi’nde mücadele eden tek üniversite takımıyız. Mücadelemizi bir üniversiteye yakışır şekilde sürdüreceğiz. Sporun yegane amacının dostluk ve kardeşlik olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Başarılar ya da başarısızlıklar gelip geçicidir. Önemli olan fair-play ruhuna uygun mücadele etmektir” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Torku Selçuk Geleceğe Umutla Bakıyor
HABER YORUMLARI