Torku Jelifest

Teröristbaşı Gülen’in attığı Bylock mesajı çözüldü

  • Giriş Tarihi: 5.06.2017 7:37
  • Güncelleme Tarihi: 7:39
Teröristbaşı Gülen’in attığı Bylock mesajı çözüldü

FETÖ elebaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişimini Türkiye’den yönetmek istediği ortaya çıktı.

FETÖ elebaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişimini Türkiye’den yönetmek istediği ortaya çıktı.

Kriptosu çözülen ByLock yazışmalarında Gülen’in, “Sağlığım el verirse ben de ‘katılırım’, Türkiye’ye gitmek uçakla 10 saat sürüyor, sağlığım buna elvermeyebilir” ifadelerinin yer aldığı tespit edildi.

FETÖ soruşturmaları kapsamında, kriptosu çözülen ByLock yazışmaları, terörist başı Fetullah Gülen’in darbe girişimini bizzat yönetmek için Türkiye’ye gelmek istediğini ancak sağlık gerekçesiyle gelemediğini ortaya koydu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianamesi henüz tamamlanmayan bir soruşturma kapsamında, örgüt üyelerinin ByLock üzerinden gönderdikleri çok sayıda elektronik posta içeriği tespit edildi.

ABD, RUSYA VE İÇ DİNAMİKLER ANLAŞTI

Soruşturma savcıları, 15 Temmuz darbe girişiminden yaklaşık altı ay önce yapılan yazışmalarda, örgütün bir darbe girişiminde bulunacağına dair önemli bilgilere ulaştı. Bu yazışmaların, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in “özel sohbetlerdeki” konuşmalarından yapılan alıntılardan oluştuğu belirlendi. Bu kapsamda, “saliha86” rumuzlu örgüt mensubu, 21 Ocak 2016’da gönderdiği elektronik postada, Gülen’in AK Parti’nin iktidardan düşürülmesi için iç ve dış dinamiklerin harekete geçtiğini aktararak, örgüt elebaşının sözlerinden şu alıntıyı yaptı: “Cuma günü yapılan sohbet, hissi ve coşkundu. Bütün kamp hüngür hüngür ağladı. ‘Hepiniz birleşin ve gelin üzerimize, bu yoldan dönersek kahpeyiz’ dedi. Çok ağladı, o ağlayınca hepimiz ağladık. ‘Az kaldı, bu süreç bitecek’ dedi. ‘Bu benim şahsi değerlendirmem değil, ABD, Rusya ve ‘iç dinamikler’ bunların gitmelerinde anlaştı’ dedi.”

SAĞLIĞI EL VERMEMİŞ

Yazışmalarda Afrika kampındaki bir örgüt üyesinin gördüğü rüyayı anlatmasının ardından Gülen’in “Sağlığım el verirse ben de katılırım, Türkiye’ye gitmek uçakla 10 saat sürüyor, sağlığım buna elvermeyebilir” ifadelerini kullanması da dikkati çekti.

BÜYÜK MÜJDE!

Soruşturma savcılarına göre bu ifadeler, Gülen’in Türkiye’ye gelerek 15 Temmuz darbe girişimini bizzat yönetmek istediğini ancak sağlık gerekçesiyle gelemediğini ortaya koyuyor. Terörist başının, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için ağır benzetmeler yaptığı bir sohbetinde, ilerleyen yıllarda örgüt mensuplarının dünyanın birçok ülkesinin yönetiminde söz sahibi olacağını iddia ederek, “Belki ilerde 70 ülkede üçer kişilik temsilcilerle oturacak, dünyanın kaderini konuşacaksınız. (Büyük müjde) Şimdi mikro planda bunu yapıyorsunuz” ifadeleri de kriptosu çözülen yazışmalar arasında yer aldı.

Yeni Şafak> Yeni Meram >Güncel > Teröristbaşı Gülen’in attığı Bylock mesajı çözüldü
HABER YORUMLARI