Ruşeym Torku

Temsili Hoca Rasim Öztekin

  • Giriş Tarihi: 4.06.2013 13:37
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
Temsili Hoca Rasim Öztekin

Konya’nın Akşehir ilçesinde düzenlenecek olan 54. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri’nde temsili Nasreddin Hoca görevini üstlenecek isim belli oldu.

Why Note!?

Anma ve Mizah Günleri’nde Temsili Hoca görevini, Seksenler dizisindeki Fehmi karakterini canlandıran ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Rasim Öztekin üstlenecek.
Akşehir Belediyesi ile Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği tarafından Nasreddin Hoca’nın hatırasına düzenlenen ve bu yıl 54’ncüsü yapılacak olan Anma ve Mizah Günleri’nde bu görevi bugüne kadar; Erol Günaydın, Levent Kırca, Ferhan Şensoy, Kadir Çöpdemir, Halit Akçatepe, Emin Olcay, Cenk Koray, Deniz Oral gibi birçok isim üstlenmişti. Son olarak Deniz Oral’ın üstlendiği bu görev için, Akşehir Belediyesi ile Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği tarafından ünlü sanatçı Rasim Öztekin’e teklif götürüldü. Rasim Öztekin, Nasreddin Hoca’yı canlandırma görevini yerine getirebilmenin kendisi için onur ve şeref kaynağı olacağını belirterek, Akşehir Belediyesi’nden gelen bu teklifi seve seve kabul ettiğini bildirdi. Konu ile ilgili olarak Akşehir Belediyesi’nde bir basın toplantısı düzenlendi. Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul ile Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği Başkanı Ahmet Güvendik’in katıldığı toplantıda konuşan Başkan Abdülkadir Oğul, “Değerli sanatçımız Rasim Öztekin’e, bu yılki Nasreddin Hoca’lık görevini üstlendiği için teşekkür ediyoruz. 54. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri’nde kendisini de Akşehir’de görmekten büyük mutluluk duyacağız. Bu yılki Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri ile ilgili program çalışmalarımız da yoğun bir şekilde sürüyor. Yine her yıl olduğu gibi bu yılki Anma ve Mizah Günleri’nde Nasreddin Hoca’mızın adına ve onun felsefesine yakışan dolu dolu etkinlikler yapacağız” dedi.

AFİŞTE NASREDDİN HOCA’NIN AKŞEHİRLİ OLDUĞU VURGULANDI
Akşehir Belediyesi ile Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği tarafından düzenlenen 54. Uluslararası Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri’nin afişi de yapılan basın toplantısında tanıtıldı. Akşehir Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği Başkanı Ahmet Güvendik konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “5-10 Temmuz 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek, ‘54. Uluslararası Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri’nin tanıtımında kullanılacak olan afişimizde Nasreddin Hoca’mızın Akşehirli olduğuna vurgu yapmak istedik. Bilindiği üzere Sivrihisar son günlerde Nasreddin Hocamızla ilgili asılsız iddialar ortaya atmıştı. Yapılan bu afişle Hocamızın Akşehirli olduğunu ve Akşehir’in hocamıza sahip çıkmaya devam edeceğinin altını çizdik” şeklinde konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Temsili Hoca Rasim Öztekin
HABER YORUMLARI