Torku Jelifest

Telegram’ın yeni sürümü Telegram 6.0 yayınlandı

  • Giriş Tarihi: 31.03.2020 20:01
  • Güncelleme Tarihi: 20:01
Telegram’ın yeni sürümü Telegram 6.0 yayınlandı

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram 6.0 sürümü bugün itibarıyla yayınlandı. iOS, Android ve PC platformları yayınlanan yeni Telegram ile ilgili detaylar haberimizde.

Mutlu Akü

200 milyondan fazla aylık aktif kullanıcıya sahip Telegram’ın yeni sürümü rakibi WhatsApp’a yeni özellikleri ile kafa tutacak gibi görünüyor.

iOS, Android ve PC için yayınlanan Telegram 6.0 sürümü, gruplarda ve kişilerdeki konuşmaları ‘klasörler’ adı verilen yeni bir bölümde saklamanıza imkan sağlıyor. Bu sayede sohbet listelerinizin oluşturduğu karmaşadan bir nebze kurtulmak mümkün hale% geliyor. Örneğin; kanallarınızın veya okunmamış mesajlarınızın otomatik olarak bir klasöre eklenmesini sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca, bunu kendinizin de tek tek yapmasına izin veriliyor. Arşivde olduğu gibi sınırsız sayıda sohbeti sabitleme de seçenekler arasında.

Telegram‘ın, WhatsApp‘a kıyasla her zaman daha zengin içeriklere sahip olduğu söyleniyor. Şimdi gelin yeni güncellemenin uygulamaya getirdiği özelliklere bir göz atalım:

Aralık 2019’dan bu yana etkisini sürdüren COVID-19 salgınına odaklanan yeni bir animasyonlu çıkartma paketi sunan güncelleme, bunun yanı sıra ana sayfa listesinin üst kısmına istediğiniz kadar sohbet sabitleyebilmenizi sağlıyor. Yeni Telegram, çeşitli sohbetleri tek bir sekmede toplamanıza da izin veriyor. Böylece ilgilendiğiniz bir konu hakkında birden fazla görüşe ve bilgiye sahip olabiliyorsunuz.

Örneğin, spor, sinema veya teknoloji hakkındaki kanalları tek bir sekme altına toplayabileceksiniz. Bu anlamda Twitter’daki ‘Liste’ özelliğine bir hayli benzeyen yenilik, Telegram 6.0 sürümünde kullanıcıların en fazla hoşuna gidecek özelliklerin başında geliyor. Ek olarak, sesli ve görüntülü mesajların kaydedilmesi sırasında bazı yeni animasyonlar da göreceksiniz. Fakat bunun yalnızca Android sürümü için geçerli olduğunu söylemiş olalım.Telegram’ın en son sürümünü hem Google Play Store’dan hem de App Store’dan indirebilirsiniz.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Teknoloji > Telegram’ın yeni sürümü Telegram 6.0 yayınlandı
HABER YORUMLARI