Torku Jelifest

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den Konya Şeker’e övgü

  • Giriş Tarihi: 11.04.2020 14:06
  • Güncelleme Tarihi: 14:09
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den Konya Şeker’e övgü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, video konferans üzerinden Konya sektör buluşma toplantısı gerçekleştirerek, Konya tarımının koronavirüs salgınından en az şekilde etkilenmesi için bakanlık olarak verecekleri destekleri açıkladı.

Toplantıya, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanı sıra, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Konya Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilgili il müdürleri, ziraat odalarının başkanları ile başta Konya Şeker olmak üzere sektör temsilcileri katıldı.

Konya tarımının geniş bir şekilde konuşulduğu video konferans programında Bakan Pakdemirli, Konya’nın pancar üretiminin de lider şehir olduğunu ifade etti ve Konya Şeker’e korona virüs salgını sürecinde devam ettirdiği etanol üretimi ve bölge tarımı için üstlendiği rol için teşekkür etti.

Toplantıda, gündemi de değerlendiren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Konya Şeker’e teşekkür etti ve uyguladığı modeli överek, kendilerinin Konya Şeker’in uyguladığı modeli benimsediklerini, böyle bir modeli hayata geçirmek için çalışma başlattıklarını ifade etti.

Pakdemirli, sözleşmeli üretimin tarımın gelişmesi için de çok önemli olduğunu belirtti.> Yeni Meram >Güncel > Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den Konya Şeker’e övgü
HABER YORUMLARI