Ruşeym Torku

Tahir Akan’a UETD İsveç Başkanlığı Görevi

  • Giriş Tarihi: 18.07.2013 14:11
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Tahir Akan’a UETD İsveç Başkanlığı Görevi

İsveç İslam Federasyonu Başkanı Tahir Akan’a, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) İsveç Başkanlığı görevi de verildi.

Why Note!?

Tatilini geçirmek üzere memleketi Konya’nın Kulu ilçesine gelen İsveç İslam Federasyonu Başkanı Tahir Akan, mevcut görevi ile birlikte ikinci görevi de üstlendiğini belirterek, “UETD’nin İsveç başkanlığı görevini bana verdiklerinden dolayı yetkililere teşekkür ediyorum. Bizi bu göreve layık gördüler. Biz de elimizden gelen tüm gayreti sarf ederek, Türklerin Avrupa’daki, özellikle ikamet ettiğimiz İsveç’teki vatandaşlarımızın kendi statülerini yükseltme adına lobi çalışmalarımızı en güzel şekilde yapmaya gayret edeceğiz. Tatil dönüşü İsveç’te bütün hızıyla çalışmalarımız başlayacak” dedi.
UETD’nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın inisiyatifinde Almanya’da kurulduktan sonra Avrupa’da kurumsallaşmaya başladığını ifade eden Tahir Akan, “Biz de, elimizden gelen bütün gayreti sarf ederek istenilen vizyon doğrultusunda çalışacağız. Türklerin statülerini artırma anlamında faaliyetler yapmak, onların sorunlarıyla ilgilenmek, sorunlarını yetkili mercilere ulaştırmak veya kurumsallaşmış olan yerlerdeki olan sıkıntılara çözüm getirme noktasında bize çok görev düşüyor. Bunun yanısıra İsveç’e gelen bütün bürokratlarla da bizim bire bir ilgilenme sorumluluğumuz var. Başbakanımız, UETD’ye büyük önem vermekte ve hangi ülkede UETD varsa o ülkedeki UETD’yi kendisi, bürokratları ve ekibi muhakkak ziyaret etmekte. Başbakanımızın İsveç’te ziyaretleri olduğunda da, muhakkak Başbakanımız ile ilgili programlar yapacağız, katkıda bulunacağız” şeklinde konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Tahir Akan’a UETD İsveç Başkanlığı Görevi
HABER YORUMLARI