YAZARLAR

GİDENİN arkasından bakmayın yoksa geleni göremezsiniz.”

* * *

HABER tozlu raflarda kaldı. Hatırlatalım:

Ey ekonomistler!

Gelin, Recep Konuk’a kulak verin.

Politik kıskançlık yapmayın.

Söylediklerini kulak ardı etmeyin.

Çünkü O; Pankobirlik, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi, AB Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanıydı, milletvekilliği için istifa etti.

Hangi partiden” mi? AK Parti’den!

Çünkü O, boş yere konuşmaz.

Çünkü başarı O’nun doğasında var.

Bakın size yol gösteriyor ve şöyle diyor:

YOKSULLUK KADER OLMAMALI

“TÜİK yoksulluk rakamlarını açıkladı. Yoksulluk sınırının 4 kişilik ailede 825 lira olduğu belirtildi, Türkiye’nin % 18’inin yoksul olduğu ortaya çıktı. % 18’lik bölümün % 40’ını maalesef üreticiler oluşturuyor. Yani Türkiye’nin yoksulluk sınırı altında kalan en büyük kesimi çiftçiler.

Yoksulluk üreticilerin kaderi mi olacak?

Çok zengin, müthiş bir coğrafyaya sahibiz.

Yeraltı ve yer üstü kaynaklarımız fevkalade güçlü ve büyük. Yeter ki harekete geçirebilelim.

Türkiye’de tarıma elverişli arazi yaklaşık 28 milyon hektar. Bunun 8.5 milyon hektarı sulanabilir, 4.7 milyon hektarı sulanan arazi. Çöldeki vahayı arayan insan gibi biz Konya’da su arıyoruz.
Konya Ovası’na havza dışından su getirilmeli.

Çevre adı altında, insanı yok sayanlar var.

Şu veya bu şirket adına ülkenin kalkınmasına mani olanlar var. Hepsinin günü gelecek, bunları tek tek açıklayacağız.

Havza dışı su getiremezsiniz” diyorlar.

İşlediğimiz doğalgazı havza dışından getirmiyor muyuz? Santralleri havza dışından getirip kurmadık mı? Sularımız başka ülkelere taşınmıyor mu? Başka memleketler havza dışından su getirecek; Türkiye’ye gelince, “havza aşıyor, sınır aşıyor, gümrük aşıyor, duvar aşıyor” gibi gerekçeler sunulacak.
Bizi susuz tarıma mecbur ediyorlar.

Erzincan’daki Karasu’yu Konya Ovası’na taşımamız lazım. Pahalı gözükebilir, ama yarınlarda “olmazsa olmaz”ımız olacak. Su, Kızılırmak vasıtasıyla Hirfanlı Barajı’na gelecek, oradan Konya Ovası’na pompalanacak.

Bozkır ve Avşar Barajları’nın ihalesi yapılmadan Mavi Tünel’den getirilecek su işimize yaramayacak. Mavi Tünel’den gelecek su 200 milyon m3. Ama Bozkır ve Avşar Barajları’ndan gelecek su miktarı 600 milyon m3.. Yani, Avşar ve Bozkır Barajları’nın ihalesi yapılmadığı zaman yarın Mavi Tünel’den su yerine hava alırız. Bu yüzden iki barajımızın da ihalelerinin acilen yapılması gereklidir.”

Ey iktidardakiler!

Dedik ya: İnat etmeyin, Konuk’u dinleyin.

* * *

AMERİKA Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, İran’da polisle çatışmaya giren hükümet karşıtı göstericilere açık destek verdi.

Afganistan, Irak, Mısır, Yemen, Ürdün, Bahreyn, Libya, Sudan, Lübnan….

Derken, bugünlerde bir başka ülke: İran…

ABD, BOP’u şuvayı şuvayı hayata geçiriyor.

Söyleyin, şimdi sıra kimde?

Söyleyelim, öncelikle Arabistan, sonra Suriye’de. Hele şu İran’ı da halletsin de!

Daha sonrasını mı?.. Siz bilirsiniz.

* * *

RUMLAR, KKTC’yi AHİM’e şikayet ederek çatır çatır tazminatlarını alıyorlar. Sıra Ermeni’lerde… Çünkü, müttefikimiz Amerika’nın Federal Temyiz Mahkemesi, 1915 olaylarında ölen Ermenilerin mirasçılarının, kendilerine ödeme yapılması için dava açabileceklerine hükmetti.

Bana “Amerika düşmanı” diyorlardı.

Yapılan son araştırmaya göre, Türk milletinin % 85’i Amerika’yı Türkiye için tehlike olarak görüyor… % 85’i bilemem ama benim cevabım, ABD’ye düşmanlığım, PKK’ya desteği dışında en azından yukarıdaki mahkeme kararıdır.

> Yeni Meram >Yazarlar > Su yerine hava!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.