YAZARLAR

***

“BEN hayatımın hiçbir anında karamsarlık nedir tanımadım.”

***

İSTER ayın, ister yılın sözü, deyin. Başbakan Yardımcımız Arınç’tan: “Dağlıca’ya saldıran PKK’lıların hem sayıları fazlaydı, silahları vardı!”

***

İKİ ŞEHİTMİŞ!

Sözün özü ABD saplantımız yok.

Vallahi Billahi biz söylemiyoruz.

Hatırlatalım; şehitlerimiz gelirken şöyle demişti, en rütbeli komutanımız. Yani, Genelkurmay Başkanımız:

“Kandil’i üç şart olursa alırız:

1-Devlet operasyon için karar alacak,

2-ABD’nin rızası olacak ,

3-Kamuoyu destek verecek.”

Amerika müttefikimiz değil mi!..

Yöneticilerimiz, “Müttefikimiz” diyorlar ama, 300-400 PKK’lı Irak’ın kuzeyinden giriyor, kınalı kuzularımızı şehit ediyor ve biz Kandil’e gidemiyor, şanlı bayrağımızı dikemiyoruz.

Hani, Irak’ın kuzeyi Barzani’nindi?

Çapulculara neden izin verdi?

Hani, sınıra Amerika hakimdi?

Hani, insansız uçakları vardı?

34 kaçakçıyı görüyorlar….. 300-400 teröristi gör-e-miyorlar. Kör mü oldular!.. Kendi çıkarı olmadan hiçbir ülkeyi desteklemeyen Coni’nin bize doğru istihbarat vermesi mümkün müdür?. Nasıl yorumlarsanız yorumlayın: Benim ülkemde beslenen, servet yüklü “gizli PKK”lı kodamanlardan biri şöyle diyor:

“İki yeğenim var, biri dağda şehit oldu, diğeri de askerde.”

***

HAVLAMAYA DEVAM!

Libya tamam! Mısır tamam! Afganistan tamam gibi! Irak tamam! Suriye tamam gibi! Sudan tamam! Yemen tamam! Pakistan tamam gibi!

“Sıra kimde?” diye defalarca sorduk.

Sorunun cevabını hepimiz biliyorduk.

“Önce İran, sonra Türkiye.” idi.

Şimdi sinyalleri daha net görülüyor…

Heron’ların mucidi Amerika bugünlerde, “Eniğini” maşa olarak kullanıyor. İsrail Genelkurmay Başkanı Gantz, “İran nükleer reaktörlerini de, İran’ı da vurmaya hazırız” dedi.

Görüyorsunuz değil mi ABD köpeğini!

***

AK PARTİ BÖYLE DİYOR

Dışişleri Bakanı hemşehrimiz Prof. Ahmet Davutoğlu: “Son 10 yılda Başbakanımız Erdoğan’ın önderliğinde tarihi dönem başladı. Türkiye dünyanın en itibarlı devleti haline geldi. Tarihte her zaman özne olarak ağırlığını koymuş bu millet, tekrar kudret ve şefkatine kavuştu. Artık dünyanın her yerinden, ‘Yardım eden yok mu?’ diyenlere cevap verebilecek kudrette bir devlet var. Mahalli seçimlerde 31 ilçeyi de almaya kararlıyız. Tarihi yürüyüşümüzde bu milleti hak ettiği yere gelene kadar bu bayrağı taşımaya kararlıyız.”

Başbakan Erdoğan: “75 milyonun partisi olduk. Yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Kimse bize ayrımcı diyemez. Yatırımlarımızı bir bölgeye yaparken diğer bölgeleri unutmadık. Bu yola Konya’nın hayır duasıyla çıktık. Ariflerini, alimlerini rehber edindik. Konya; Selçuklu’dan miras aldığı yiğitliği, mertliği, hoşgörüyü, ilim ve irfanı hiçbir zaman terk etmedi. Bize rehberlik ettiği için Konya’ya şükran borçluyuz…

9 yıl önce kişi başına milli gelir 3 bin 400 dolardı, 10 bin 400 dolara çıktı. Komşular nüfusu azaltıyorlar, ‘Milli gelirimiz arttı’ diyorlar. Bizde milli gelir 10 bin 400 dolara çıktı ama, nüfusumuz 66 milyondan 75 milyona yükseldi. Kalkınma bu, Türkiye bu… Koro halinde bize, ‘12 Eylül’ü yargılayamazsınız’ diyenler, mahkeme önünde sıraya girdiler.

Hızlı trene sadece AK Partililer binmiyor. 15 bin kilometre bölünmüş yolu AK Partililer mi kullanıyor?. 535 bin TOKİ konutu… Hepsi AK Partililerin oturduğu konutlar mı? 170 bine yakın derslik yaptık, AK Partililerin çocukları mı okuyor? 4 bin derslik kazandırdık, 26 bin bilgisayar gönderdik. 3 yeni üniversite açtık. Konya’ya hizmeti ibadet telakki ettik… Aynı yoldan geçmişiz biz, aynı sudan içmişiz biz.”

EY “Mülayim Efendilerimiz!”

İşte Davutoğlu ve Erdoğan’ın sözleri.

Gerçekler mi, nabza göre şerbet mi?.

> Yeni Meram >Yazarlar > Son söz
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.