kapat
Ruşeym Torku

Size minnettarız

  • Giriş Tarihi: 10.04.2018 0:39
  • Güncelleme Tarihi: 10:57
Size minnettarız

Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar her türlü zorluğa göğüs gererek gece gündüz fedakârca görev yapan, üniformalarının ardında koca yürekleri, hikâyeleri ve hayatları olan Türk Polis Teşkilatı mensupları 173. kuruluş yıldönümlerini kutluyor. Böylesine anlamlı bir günde bir kez daha hatırlanan kahramanları Konya unutmayacak.

Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar her türlü zorluğa göğüs gererek gece gündüz fedakârca görev yapan, üniformalarının ardında koca yürekleri, hikâyeleri ve hayatları olan Türk Polis Teşkilatı mensupları 173. kuruluş yıldönümlerini kutluyor. Böylesine anlamlı bir günde bir kez daha hatırlanan kahramanları Konya unutmayacak.
Bugün her türlü zorluğa göğüs gererek başarılı çalışmalar yapan emniyet mensupları için oldukça anlamlı bir gün. Ülkemizin ve milletimizin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı mensupları bu yıl 173. kuruluş yıldönümlerini kutluyor. Onlar 173 yıldır canla başla görev yaparak vatanın, huzurun ve milletin bekçiliğini yapıyor. Onlar ‘önce vatan, sonra vatan’ diyerek onurlu görevlerini her türlü zorluklara rağmen icra ediyor. 173 yıldır vatanı için canla başla çalışan Türk polisi, her zaman milleti için var oldu ve onurlu görevlerinin başında durdu ve durmaya da devam ediyor. Huzurun ve güvenliğin bekçileri olan polislerimiz, vatan topraklarının dört bir tarafında büyük bir özveriyle çalışıyor.

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

Gecesi gündüzü olmayan, yaz kış demeden görevinin sorumluluğunu vatanı için, milleti için omuzlarında taşıyan Türk Polis Teşkilatı mensuplarının kahraman şehitlerini de Türkiye ve Konya unutmayacak. Görevleri başında şehit olan, hainlerle, alçaklarla son kurşunları bitene kadar kahramanca savaşan, vatanı için, bayrağı için canını ortaya koyan, geride gözü yaşlı anne, baba, eş ve çocuk bırakan kahraman şehitlerimiz her zaman Türkiye’nin ve Konya’nın kalbinde olacak.

KAHRAMANLAR ÖLÜMSÜZDÜR

Konya; Mardin’in Derik ilçesinde PKK’lı teröristlerce yola döşenen el yapımı patlayıcının zırhlı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit olan polis Ramazan Akyürek’i, Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlerin zırhlı polis aracına roketatarlı saldırısında şehit olan Özel Harekât Polisi Mustafa Çetin’i, Şırnak’ın Cizre ilçesinde PKK’lı teröristlerin saldırında yaralanan ve tedavi gördüğü GATA’da şehit olan Özel Harekat polisi Kemal Yılmaz’ı, Adıyaman’da Özel Harekât Şube Müdürlüğüne ait zırhlı aracın devrilmesi sonucu yaralanarak hastaneye kaldırılan ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan polis memuru Selvet Şimşek’i, FETÖ’nün hain darbe girişiminde Gölbaşı’ndaki Özel Hareket Daire Başkanlığında şehit olan Muhsin Kiremitci’yi, İstanbul’daki bombalı terör saldırısında şehit düşen polis memuru Oğuzhan Duyar, Nazif Emre Horuz ve Metin Düzgün’ü, İstanbul Sultanbeyli’de PKK terör örgütünün hain saldırısı sonucu şehit düşen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bomba İnceleme ve İmha Şube Müdürü Beyazıt Çeken’i, Mardin’de şehit düşen polis memuru Ahmet Akalın ile şehit Abdullah Ümit Sercan’ı, Hakkari Van karayolunda polis aracının geçişi sırasında terör örgütü PKK’lıların önceden döşenen mayının infilak ettirmesi sonucu şehit düşen polis memuru Serkan Çölkesen’i, Diyarbakır’da PKK’lıların TOMA aracına düzenlediği roketli saldırıda şehit olan Arif Demir’i, Hakkari’de meydana gelen trafik kazasında şehit olan polis memuru Ali Ergün’ü, Bursa’da görev yaptığı adliye binası girişinde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru İdris Büyükdönmez’i, Tunceli’de olumsuz hava koşulları nedeniyle düşen polis helikopterinde şehit olan Azam Güdendede’yi ve İstanbul’da hırsızlık şüphelileriyle girdiği çatışmada şehit olan polis memuru Battal Yıldız’ı unutmayacak.

Kader EŞİYOK> Yeni Meram >Konya > Size minnettarız
HABER YORUMLARI