YAZARLAR

Seydişehir’de kamuoyunun da dikkatle takip ettiği büyük projelerin inşaatları hızla devam ediyor.

Bunlar; Hastane, Cezaevi, Tarım Meslek lisesi ve Jandarma binaları. Geçtiğimiz cuma günü Milletvekili Harun Tüfekçi beraberinde İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 112 Başhekimi Osman Ulusal, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, Devlet Hastanesi Başhekim vekili Dr. Serkan Akıncı ve Ak Parti İlçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yapımı devam eden Bölge hastanesinde incelemelerde bulunarak, inşaatın yapımı üstlenen Akarlar İnşaat Şirketi sahibi Mehmet Salih Akar’dan bilgi aldı.

Öncelikli olarak ifade edeyim. İnşaatı devam eden hastanenin bu kadar donanımlı ve büyük olacağını düşünmemiştim. Seydişehir dev bir eser kazanıyor.

Bölge hastanesi diyorum. Zira mevcut hastane 100 yataklı, yapılan hastane de 100 yataklı olacak. Böylece 200 yataklı bir hastaneye sahip olacağız.

Seydişehir’in çevresi ile birlikte 150.000 nüfusa hizmet verdiği düşünülürse tam anlamı ile Bölge Hastanesi hüviyeti taşıyacak bu büyük eser 2015 yılının Mayıs-Haziran aylarında hizmete girecek.

İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci hastane inşaatı ile yakından ilgileniyor ve Seydişehir’i sık sık ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alıyor.

2015 NİSAN AYINDA TAMAMLANACAK

Epsilon inşaatın 11 Mart 2014 günü yer teslimini aldığı açık ve kapalı cezaevi inşaatı çok hızlı bir şekilde devam ediyor.

236.000 metrekare alana sahip cezaevi arsasının 12.500 metrekaresine kapalı inşaat yapılmakta. 18 milyon 500 bin liralık bir yatırım söz konusu.

Firma yetkilisi Levent Özden; “2015 yılı nisan ayında inşaatı tamamlamayı hedefliyoruz. Normalde 450 günde bitirmemiz gereken inşaatı zamanından önce tamamlayacağız ve bir aksama olmayacak. Bu süreye çevre düzenleme çalışmaları da dahil. Şu anda inşaatta 141 personel çalışmaktadır ve bu çalışanların 90 adedi Seydişehirlidir” bilgisini verdi.

Açık cezaevinde 140 mahkum, bu sayıyı iki katına kadar, kapalı cezaevinde ise 280 mahkum barınacak bu sayıyı da % 40 oranında artırma imkanı var ama en önemlisi 150 personel çalışacak. Şayet dış güvenlikte Cezaevi idaresine verilirse bu sayı 230 olacak. Bu rakam küçümsenecek bir rakam değil, 230 ev demek. Cezaevi daha tamamlanmadan Seydişehir’ in ticari hayatına canlılık getirmeye başladığını söyleyebilirim.

TARIM MESLEK LİSESİ

Tarım Meslek Lisesine 16 derslikli, 3 ayrı atölye binası ve 200 kişilik öğrenci yurdu olmak üzere kampüs şeklinde 5 ayrı bina inşaatı yapımı hızla devam ediyor.

Tarım Meslek Lisesi bölgesinde tek olma özelliği taşıyor. Lisenin asıl önemi gelecek yıllarda ortaya çıkacak. Zira Konya Şeker tarafından açılan Tarım Üniversitesinin alt yapısını oluşturacak ve Konya Şeker iş garantisi vereceği için Seydişehir’deki liseye büyük bir talep olacak.

İlçe merkezinde bulunan Jandarma binasının yetersiz oluşu toplumun her kesimi tarafından kabul edilen bir gerçek. Yeni Jandarma binası inşaatı hızla devam ediyor. Kısa süre içinde tamamlanacak.

Önemli olan konu mevcut Jandarma binasının yerinin Belediye tarafından verimli bir şekilde kullanılarak Seydişehir halkına yeni ve kullanışlı bir alan olarak sunulması olacak.

Hastane, cezaevi, Tarım Meslek Lisesi ve Jandarma binası inşaatları Seydişehir için oldukça önemli projeler.

Bu projeler Seydişehir’in marka değerini artıracaktır. Başta Milletvekili Harun Tüfekçi, AK Parti ilçe başkanı Kemalettin Atalay, yönetim kurulu üyeleri ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > Seydişehir’e Büyük Projeler
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.