YAZARLAR

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Seydişehir’e hiç yabancı değil. Ayrıca Seydişehir’in gönlünde farklı bir yeri olduğunu biliyorum. Bu sebeple gelirken geçerken mutlaka uğrar.

Hafta içinde Salı günü Antalya’ya geçerken Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın ricasını kırmayarak kısa süreli Günaydın Dinlenme Tesislerinde mola veren Bakan Cevdet Yılmaz, KOP başkanı Mehmet Babaoğlu ile Kaymakam Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Garnizon Komutanı Mehmet Oyanık, Emniyet Müdürü Ali Gürbunar, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ve Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Çalık ile bir araya geldi.

Benimde bulunduğum toplantıda, Kaymakam Tuncay Sonel’in sürekli olarak ifade ettiği Seydişehir ailesi olarak, Bakan Yılmaz’a bölgemiz için çok önemli olan ve Seydişehir’in marka değerini artıracak iki önemli proje hakkında sunum yapıldı.

Kuğulu Vadisi projesi ile ilgili ilk bilgileri veren Belediye Başkanı Mehmet Tutal’dan sonra söz alan, çalışkanlığı ve Seydişehir’e bakış açısı ile her zaman takdir ve teşekkür ettiğim Kop Başkanı Mehmet Babaoğlu; şu ifadelere yer verdi;

“Kuğulu vadisi projesini yakından takip ediyoruz ve destek veriyoruz. Kuğulu Vadisi Projesi sadece Seydişehir ve Konya bölgesinin değil, Türkiye geneline hitap eden ulusal çapta bir proje. KOP bünyesinde projeyi 2015 yatırım programına aldık.”

Bakan Cevdet Yılmaz’ın devam eden projeler için Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a ilgi göstermesi, dikkatlice bilgi alması, projelere verdiği önemin açık bir göstergesi olarak dikkatimi çekti.

Bakan Yılmaz, “Seydişehir ilçesinin ve çevresinin hareketlendiğini, Seydişehir’in hak ettiği hizmetleri alması için büyük projelere imza atıldığını” söylemesi önümüzdeki günlerde projelerin hayata geçirileceğinin göstergesidir.

TURİZM, SANAYİ VE TARIM

Kaymakam Tuncay Sonel, Bakan Cevdet Yılmaz’a Seydişehir’de Turizm, Tarım ve Sanayi ile ilgili yapılan hizmetler ve yapılması gerekenler ile ilgili kısa bir bilgi verdikten sonra;

“Seydişehir ailesi olarak potansiyelimiz var,tüneller yapılıyor, hızlı tren hayata geçecek, Konya yolu sıcak asfaltla kaplanacak, Belediye Başkanımız Mehmet Tutal, Milletvekilimiz Harun Tüfekçi, Başbakanlık Müsteşarımız Kemal Madenoğlu, Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu var” ifadeleri ile Seydişehir’i en iyi şekilde temsil etmesinden memnuniyet duydum.

BÜYÜK DEĞİŞİMLER OLACAK

Seydişehir’in büyük değişimlere imza atacağını belirten Başkan Mehmet Tutal, Seydişehir; uzun yıllar sonra hak ettiği hizmetleri alacak. Gece gündüz hükümetimiz ve Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte memleketimiz için çalışıyoruz. Seydişehir için birlik ve beraberliğin zamanıdır, bu sebeple genç girişimcilerin hali hazır ve yapılacak projelerde Seydişehir için seferber olması gerektiğine dikkat çekmesi ve bu ifadeleri kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a iletmesi ve karşılığını bulmasını Başkanın başarısı olarak değerlendiriyorum.

MÜSİAD

Seydişehirli iş adamları bir süredir MÜSİAD Seydişehir temsilciliği açılması için çalışmalar yapıyor. Toplantı esnasında Bakan Cevdet Yılmaz’a arz ettiğim Seydişehirli sanayici ve iş adamları tanışıp bir süre sohbet etme önerimi kabul etmesinden sonra iş adamlarımızın Bakan Yılmaz ve beraberindekilerle tanışıp bir süre sohbet etme imkanı bulması toplantıya ayrıca bir renk kattı.

TEŞEKKÜR

Her fırsatta Seydişehir’e gelen ve ayrı bir önem veren Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a, KOP Başkanı Mehmet Babaoğlu’na, Bakan Yılmaz’ın basın danışmanı Teoman Ata İnci’ye ayrıca Seydişehir’i en iyi şekilde temsil eden kaymakam Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti ilçe Başkanı Kemalettin Atalay’a özellikle teşekkür ediyorum.

Seydişehir ailesi olarak birlik ve bütünlük içinde asla küsmeden, kırılmadan, karşılıklı saygı içinde topyekun olarak hizmet vermenin ve çalışmanın önemine dikkat çekiyorum.

Seyit Harun ve Kuğulu Projelerinin Seydişehir’ e hayırlı olmasını temenni ediyor, emeği geçenlere minnetlerimi sunuyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > Seydişehir’den Kalkınma Bakanı geçti;
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.