Torku Jelifest

Seydişehir’de ağaçlandırma için 500 işçi alınacak

  • Giriş Tarihi: 16.03.2015 12:43
  • Güncelleme Tarihi: 12:43
Seydişehir’de ağaçlandırma için 500 işçi alınacak

Seydişehir Kaymakamı Tuncay Sonel, İŞKUR Merkezi aracılığıyla ağaçlandırma faaliyetleri kapsamında 500 kişilik işçi alımı yapılacağını bildirdi.

Sonel, yaptığı açıklamada, Seydişehir Kaymakamlığının girişimleri ile Hükümet Konağında hizmete giren İŞKUR Merkezinin ağaçlandırma faaliyetlerine katkı sunacağını söyledi.

Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde ağaçlandırma faaliyetleri için 500 kişiye iş imkanı verileceğini dile getiren Sonel, şunları kaydetti:

“Bir ay önce Hükümet Konağımız bünyesinde faaliyete giren İş kur merkezi iş arayanların kaydının alınması takibi ve güncellenmesi, işe yerleştirme gibi çok değişik alanlarda yöre insana iş imkanı sunuyor. Bu amaçla yaşları 19 ile en fazla 65 yaş arasında olmak kaydıyla herhangi bir öğretim kurumunda öğrenci olmamaları (açıköğretim öğrencileri hariç) emekli, malul, dul ve yetim aylığı almamaları, kamudan herhangi bir ad altında maaş gibi gelirlerinin olmaması gerekmektedir. İlgilenen kişiler Seydişehir İŞKUR Hizmet Merkezine başvurabilirler.”> Yeni Meram >Konya > Seydişehir’de ağaçlandırma için 500 işçi alınacak
HABER YORUMLARI