Ruşeym Torku

Selvi’den Veda Ziyaretleri

  • Giriş Tarihi: 29.03.2014 18:10
  • Güncelleme Tarihi: 23:24
Selvi’den Veda Ziyaretleri

Kapanacak olan İl Genel Meclisinin Başkanı Ali Selvi, AA ve İHA Konya bölge müdürlüklerini ziyaret etti. Selvi ziyaretlerinde bölge temsilcileri müdürlerine teşekkür plaketi verdi.

Why Note!?

6360 sayılı Yeni Büyükşehir Yasası gereğince 30 Mart itibariyle tüzel kişiliği sona erecek olan İl Özel İdaresi’nin karar organı İl Genel Meclisi’nin Başkanı Ali Selvi, Konya’daki yerel ve yaygın basın kuruluşlarına veda ziyaretleri düzenliyor.

“ARTIK YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR”

Bu kapsamda Selvi, Konya İl Özel İdaresi Kararlar Daire Başkanı Hüseyin Eşgin ve İl Özel İdaresi Yazı İşleri Müdürü H. Rahmi Dalmaç ile birlikte İHA Bölge Müdürü Kenan Arvas’ı ziyaret etti. İl Genel Başkanı Ali Selvi, Büyükşehir Yasasıyla birlikte Konya’da yeni bir dönemin başladığını belirterek, “Konya’nın 584 köyü 168 beldesi pırıl pırıl yeni mahalle oldu. 31 ilçemizle birlikte Büyükşehir Yasası sürecinden sonra İl Özel İdaresi, İl Genel Meclisi ve Büyükşehir belediyemizle güçler birleşti. Konya’mız için çok güzel hizmetler bu güç birliğinden ve bütçe imkanlarının artmasından sonra çok güzel hayırlı hizmetler inşallah Konya’mızı bekliyor” dedi. Konya’nın kadim bir şehir olduğunu vurgulayan Selvi, “Konya’mız inşallah bir tarım, sanayi, turizm ve bilim şehri olma noktasında önemli bir dönemeçten geçiyor. Biz Özel İdare, İl Genel Meclisi olarak bir alt yapı oluşturduk. Artık yerinden yönetim anlayışından korkulacak bir şey olmadığını, üniter yapının bozulması, ülkenin bölünmesi gibi kaygılar bittiği bu günde artık yeni bir dönem başlıyor. Bu alt yapından sonra yerel kalkınma noktasında önemli hizmetler, önemli yatırımlar Konya’mıza gelecek” diye konuştu. İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, İhlas Haber Ajansı’nın kendilerini kamuoyuna tanıtmada, çalışmalarının vatandaşlar tarafından bilinmesi, sahiplenmesi noktasında çok destek verdiğini ifade ederek, bütün hizmetlerde İHA’nın bir emeğinin olduğunu ve tüm hayırla anılacak işlerde, hayır dualarda nasibinin olduğunu sözlerine ekledi.

“FARKLI KURUMLARDA DA OLSAK

ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Ali Selvi, İl Özel İdaresi Kararlar Daire Başkanı Hüseyin Eşgin ve İl Özel İdaresi Yazı İşleri Müdürü Rahmi Dalmaç ile AA Konya Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti. Kırsal kalkınma başta olmak üzere çeşitli konulardaki hizmetlerin kamuoyuna duyurulmasında destek olan AA Konya Bölge Müdürlüğünü ziyaret etmek istediklerini anlatan Selvi, “Kurumunuza, çalışanlarınıza ve Konya’daki tüm basın çalışanı arkadaşlara, hizmetlerimize verdikleri destek nedeniyle teşekkür ediyoruz” dedi. Söz konusu yasayla İl Özel İdaresi olarak görevlerinin yarından itibaren tamamlanacağını hatırlatan Selvi, “Kırsal kalkınmaya ve kırsalda yaşam kalitesinin artmasına yönelik çalışmalarımız, Yeni Büyükşehir Yasası’nın da temellerini hazırladı. Bundan sonra farklı kurumlarda da olsak bizler; köylerimiz, beldelerimiz, ilçelerimiz, şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. AA Konya Bölge Müdürlüğü Başmuhabiri Murat Aslan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “İl Genel Meclisi ile her zaman uyum içinde çalıştık. Özellikle dağ köylerindeki organik meyve üretimi ile turizm merkezleri, köy yolları iyileştirilmesi gibi çalışmaları haberleştirmeye hassasiyet gösterdik, Meclisin aldığı önemli kararları kamuoyuna duyurmaya çalıştık. Özel haber çalışmalarımızda da bize desteklerini esirgemeyen İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Ali Selvi başta olmak üzere, tüm kurum çalışanlarına içtenlikle teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Selvi’den Veda Ziyaretleri
HABER YORUMLARI