Ruşeym Torku

Selçuklu Belediyesi 28 Şubat mağduru aileleri bir araya getirdi

  • Giriş Tarihi: 3.09.2018 15:23
  • Güncelleme Tarihi: 15:23
Selçuklu Belediyesi 28 Şubat mağduru aileleri bir araya getirdi

Selçuklu Belediyesi Proje destek programları kapsamında Adaleti Savunanlar Derneği ile birlikte “28 Şubat Darbe Mağduru Aileler Buluşması” gerçekleştirdi.

Selçuklu Belediyesi Proje destek programları kapsamında Adaleti Savunanlar Derneği ile birlikte “28 Şubat Darbe Mağduru Aileler Buluşması” gerçekleştirdi.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın konuşmacı olarak katıldığı programa Konya Milletvekilleri Gülay Samancı, Orhan Erdem, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, TİMAV Başkanı Abdullah Ecevit Öksüz, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Ali Deresoy, AS-DER Konya Şube Başkanı Mehmet Kanmaz, Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkan Vekili Prof. Dr. Ali Akmaz, Necmettin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve 28 Şubat mağduru aileler katıldı.
Konya’da bir otelin toplantı salonunda gerçekleştirilen program Kuranı Kerim tilaveti başladı, protokol konuşmaları ve Prof. Dr Nevzat Tarhan’ın sunumuyla tamamlandı.

“Hak ile batılın mücadelesi devam ediyor”

Hak ile batılın mücadelesinin her zaman devam ettiğine vurgu yapan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “ Ben hak tarafından mücadele edenler tarafında yer alan bir fert olmaktan ve bu mücadeleyi veren insanlarla beraber olmaktan dolayı Rabbime şükrediyorum. Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana askeri müdahalelerin olduğu darbe süreçlerini yaşadık. AK Parti’nin kuruluşundan itibaren AK Parti hükümetleri döneminde de bu mücadeleler sürekli yaşandı e-muhtıralar verildi. 17-25 Aralık itibar suikastı süreçleri yaşandı, 15 Temmuz darbe süreci yaşandı bu günde ekonomik bir savaş süreci yaşıyoruz. Bugüne kadar bu süreçlerin hepsinden çok şükür galibiyetle çıktık. Bu ekonomik mücadelemizden de inşallah galip çıkacağız buna inanıyoruz. Biz her mücadeleyi kazandıkça şer güçler daha farklı yöntemlerle üzerimize geliyor. Bu sebeple bizler de mücadele ruhunu kaybetmeden birlik beraberlik içerisinde olacağız. Bu düzenlemiş olduğumuz programlar da birlik beraberliğimizin bir delilidir. Bundan sonraki süreçlerde de vatanımızın, milletimizin daha güçlü hale gelmesi ve hem bölgesinde hem dünyada hakkı yücelten küresel bir güç olarak galip olması için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“Cumhuriyet Tarihinin en büyük Zulmü 28 Şubattır”

Programda konuşan Adaleti Savunanlar Derneği Konya Şube Başkanı Mehmet Kanmaz; “Bu millet bu mazlum coğrafya uzun yıllar çok büyük sıkıntılar çekti. 1960 yılından itibaren üç kahramanımız idam edildi. Adnan Menderes ve arkadaşları. 1971 ve 1980 de çok büyük dramlar yaşadı. Ama öyle bir zulüm gördü ki diğer darbe dönemlerinden çok farklı olan askeri yapı içinde bulunan Batı Çalışma Grubu tarafından Refah-Yol hükümeti üzerinden gerçekleştirilen post 28 Şubat postmodern darbe zulmüydü. Şu anda da 28 Şubat’ın etkileri devam ediyor bunu nereden anlıyoruz şu anda maalesef ceza evlerinde 600 tane kardeşimiz o dönemin yargısıyla yargılandığı için hapis yatmakta. Ama her ne hikmetse o dönemin generalleri yaşlılıkları bahane edilerek kendi evlerinde rahat bir şekilde hayat sürmekte onun için bu dava önemli bir dava. Son 15 yılda AK Parti’nin yönetimi sürecinde çok önemli mesafeler kaydedildi ancak bazı sıkıntılar devam etmekte” diye konuştu.

“O dönem Anadolu İnsanına Zulmedildi”

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samanci da; “Bugün gerçekten söylenmesi gereken çok söz var. Biliyorsunuz 28 Şubat ülkemizde inanan kesime yapılmış post modern bir kıyımdı, yıkımdı. Tek hedef ise kendilerinden olmayan iradenin ortadan kaldırılmasına yönelikti. Laiklik elden gidiyor ve irtica hortladı söylemleri ile okullarda ve tüm kamusal alanlarda yaşanan baskı ve fiziksel şiddete maruz kaldık hepimiz. Yine adliyeler içerisinde başörtülü avukat gördükleri zamanda “sizler İran zihniyetlisiniz, sizin gibilerin burada işi ne?” Burası kamu alanıdır gibi bir çok tepkiye maruz kaldık.” diyerek o dönemde Anadolu insanının maruz kaldığı kötü muamelelerden bugüne nasıl gelindiği ile ilgili bilgi verdi.
“Dönemin Belediye Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bize Sahip Çıktı”

28 Şubat sürecinde ilk olarak seçilmiş hükümetin hedef alındığını, ardından seçilmiş belediye başkanlarına sıra geldiğini ifade eden Prof. Dr. Nevzat Tarhan, 1997 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başarılı bir belediye başkanı olduğunu, birçok kurum yetkililerinin 28 Şubat mağdurlarına vebalı gibi muamele ederken, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerini makamında kabul ettiğini ve 28 Şubat mağdurlarının yanında yer aldığını söyledi. Samimiyet, şecaat ve dirayetin liderlik vasfı olduğunu dile getiren Prof. Dr. Nevat Tarhan, bu üç özelliğin Sayın Recep Tayyip Erdoğan’da bulunduğunu, 28 Şubat fay hattında bulunan 15 Temmuz kalkışma hareketinin de bu sayede önlendiğine dikkat çekti.> Yeni Meram >Konya > Selçuklu Belediyesi 28 Şubat mağduru aileleri bir araya getirdi
HABER YORUMLARI