Torku Jelifest

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

  • Giriş Tarihi: 7.03.2021 14:11
  • Güncelleme Tarihi: 14:11
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile yayınladığı mesajında, "Kadın olmadan aile olmaz, aile kültürünün temeli kadınlara dayanıyor" dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Ailenin yapı taşını kadınların oluşturduğunu ifade eden Başkan Pekyatırmacı, “Fedakarlıklarıyla toplumun en önemli dinamiklerinden biri olan kadınlar mutlu bir ailenin temelini oluşturur” dedi.

İnancımızın ve kültürümüzün kadını her zaman el üstünde tutmayı emrettiğini ifade eden Başkan Pekyatırmacı, kadına uygulanan şiddet ve cinayetlerine değindi. Başkan Pekyatırmacı “Günümüzde zaman zaman gündeme gelen kadına şiddet ve cinayet olayları hepimizi derinden üzüyor. Bu olayların önüne hiç kuşkusuz bilinçli ve eğitimli toplumla geçeceğiz. Kadınlarımızın inanç ve kültürümüzde konumlandırılan saygın yerine kavuşmasını diliyorum” dedi.

Başkan Pekyatırmacı “Selçuklu Belediyesi olarak kadınların sosyal hayatın içinde aktif bir şekilde yer almasını sağlayacak birçok proje yürütüyoruz. Selçuklu’nun farklı bölgelerine kazandırdığımız Aile Yaşam Merkezleri ile kadınlarımız sosyal ve kültürel faaliyetlerini icra edebildikleri gibi hoşça vakit geçirmelerini sağlayarak kişisel gelişimlerine de katkıda bulunuyoruz. Ailenin temel taşı olan kadınlarımızın sosyal hayatını zenginleştirmek ve onları mutlu etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı “Çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren şehit yakınlarımıza sabır temenni ediyorum. Bu duygularla, başta şehit ve gazi anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyorum.” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
HABER YORUMLARI