Ruşeym Torku

Selçuk Üniversitesi’nde Bayramlaşma Töreni

  • Giriş Tarihi: 28.08.2018 15:20
  • Güncelleme Tarihi: 15:20
Selçuk Üniversitesi’nde Bayramlaşma Töreni

Selçuk Üniversitesi’nde görev yapan akademik ve idari personel, Kurban Bayramı dolayısıyla Rektörlük binasında düzenlenen bayramlaşma programında bir araya geldi.

Selçuk Üniversitesi’nde görev yapan akademik ve idari personel, Kurban Bayramı dolayısıyla Rektörlük binasında düzenlenen bayramlaşma programında bir araya geldi.

Bayramlaşma törenine, Selçuk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Kara, Prof. Dr. Mehmet Okka ve Prof. Dr. Özdemir Koçak, Konya Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Yıldız, Prof. Dr. Ayhan Göktepe, dekanlar, yüksekokul, meslek yüksekokulu ve enstitü müdürleri, daire başkanları ile çok sayıda akademik ve idari personel katıldı.

Yoğun katılımla sıcak ve samimi bir atmosferde gerçekleşen bayramlaşma programında çalışanlar birbirleriyle bayramlaşarak, sohbet etme imkanı buldu. Selçuk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut yaptığı açıklamada, bayramın Türkiye’ye, ailelere, mazlum milletlere, İslam ümmeti ve insanlığa hayırlar getirmesini diledi. Kurban Bayramı’nın, dünyada çok sayıda mazlum insanın yaşamını yitirirken buruk bir sevinçle kutlanabildiğini ifade eden Prof. Dr. Karabulut, “Bayramların her birimize hayır, sulh ve salah getirmesini istiyoruz. Esnafımıza, çiftçimize bereket, bolluk getirmesini diliyoruz. Ülkemizin huzur ve güven içerisinde, her türlü felaketlerden muhafaza edilmiş bir duruma gelmesini, ona vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Kara, “Yakınlaşmanın, beraber olabilmenin, fedakarlık yapabilmenin vesilesi olan Kurban Bayramı’nı, gerçek manasıyla yaşayabileceğimiz günlere erişmemiz için Rabbimize niyazda bulunuyoruz. Birlik ve beraberliğimizin en önemlisi kutlu ve onurlu millet olabilmenin göstergesi olan bayramları beraber yaşayabilme sevincini Rabbim bir kez daha bizlere lütfeyledi. Kendisine hamdüsenalar ediyor, tüm mazlum milletlerin kurtuluşuna, beraberce olabilmenin de nimetine eriştireceğimiz nice bayramlar diliyorum” dedi.

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Okka, bayramın kurtuluş, birlik, beraberlik, dirlik içerisinde Türkiye ve Türk-İslam alemine hayırlı olmasını diledi. Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özdemir Koçak ise Kurban Bayramı’nın Selçuk Üniversitesi ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi.> Yeni Meram >Konya > Selçuk Üniversitesi’nde Bayramlaşma Töreni
HABER YORUMLARI