Torku Jelifest

Selçuk İletişim’e 4 ödül

  • Giriş Tarihi: 23.03.2016 16:55
  • Güncelleme Tarihi: 16:55
Selçuk İletişim’e 4 ödül

Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi, Uluslararası Çalışma Örgütü ve Türkiye İş Kurumu’nun ortaklaşa düzenlediği ‘İşte, Evde, Her Yerde Eşitiz, Beraberiz’ adlı Kısa Belgesel Yarışması’ ile Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ‘Ulusal Kısa Film Yarışması’ ve 8. Uluslararası Rotary Kısa Film Festivali’nde (Rofife) toplam 4 ödül aldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bul yıl ilk kez düzenlenen ‘Ulusal Kısa Film Yarışması’nda kurmaca, belgesel ve cep film olmak üzere 3 kategoride yarışan filmler arasında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Fatih Turan’ın yönetmenliğini, Kardelen Barış’ın da yapımcılığını üstlendiği ‘Mesai Sonrası Aşk’ adlı film belgesel dalında birinciliğe layık görüldü.

35 FİLM ARASINDA İKİNCİLİĞİ ALDI
Jüri üyeliğinde Meltem Cumbul, Demet Akbağ, Hülya Koçyiğit ve Mert Fırat’ın olduğu yarışmada yönetmenliğini İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Ezgi Var’ın ve görüntü yönetmenliğini İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü dördüncü sınıf öğrencisi Mehmet Emirhan Alan’ın üstlendiği ‘Aşkla’ adlı belgesel, 35 film arasında ikinciliğe layık görüldü.

ROFİFE’DEN İKİ ÖDÜL
Kurmaca, belgesel, animasyon ve deneysel dalda filmlerin yarıştığı 8. Uluslararası Rotary Kısa Film Festivali’nde (Rofife) ise yine İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Elemanı Okt. Şenol Çöm’ün yönetmenliğini üstlendiği ‘Salyangoz’un Yolculuğu’ adlı film ve yönetmenliğini Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Gökhan Öcal’ın üstlendiği ‘İstanbul’un Sesi’ adlı film belgesel kategorisinde mansiyon ödülüne layık görüldü.> Yeni Meram >Konya > Selçuk İletişim’e 4 ödül
HABER YORUMLARI