kapat
Ruşeym Torku

Selçuk 39’uncu Yaşını Kutlayacak

  • Giriş Tarihi: 8.04.2014 17:54
  • Güncelleme Tarihi: 23:24
Selçuk 39’uncu Yaşını Kutlayacak

Selçuk Üniversitesi 39’uncu kuruluş yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. Kutlamalarda Türk Sanat Müziği’nin ünlü ismi Melihat Gülses bir konser verecek.

SELÇUK Üniversitesi, kuruluşunun 39’uncu yıl dönümünü düzenleyeceği bir dizi etkinlikle kutlamaya hazırlanıyor. 11 Nisan 2014 Cuma günü gerçekleştirilecek etkinliklerle 39’uncu yılını kutlayacak olan Selçuk Üniversitesi, bu özel günde Türk Sanat Müziği’nin önde gelen solistlerinden Melihat Gülses’i ağırlayacak. Aynı gün kampüs sahasında gerçekleştirilecek ve 153 bin adet fidanın toprakla buluşturulması etkinliği başlayacak.

MELİHAT GÜLSES KONSERİ

VE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER

Etkinlikler kapsamında ilk olarak Dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran Türk milletinin tarih sahnesinde kurduğu 16 büyük Türk devletinin anısını yaşatmak amacıyla Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel ve Seramik Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından yapılan “Türk Büyükleri Heykelleri”nin açılışı gerçekleştirilecek. Ardından 39. kuruluş yıldönümüne özel Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri ve Tasarımı, Fotoğraf, Geleneksel Türk Sanatları, Grafik, Heykel, İç Mimarlık, Çevre Tasarımı, Resim ve Seramik Bölümleri öğretim elemanları tarafından hazırlanan “Geleneksel Türk Sanatları Eserleri Sergisi” sanatseverlerle buluşacak. Etkinlikler kapsamında Selçuk Üniversitesi’nin Konya Orman Bölge Müdürlüğü ile imzaladığı protokol kapsamında Alaeddin Keykubat Kampüsü’ne dikimi yapılacak 153 bin fidanın toprakla buluşturulma çalışmaları başlayacak. Yılsonuna kadar tüm fidanların kampüs sahasına dikilmesi hedefleniyor. Aynı günün akşamı Vakıfbank sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı ve Türk Sanat Müziğinin önde gelen yorumcusu Melihat Gülses konseriyle 39. yıl coşkusu taçlandırılacak. Gülses, Süleyman Demirel Kültür Merkezi 30 Ağustos Salonu’nda saat 20.00’daki konserde hayranlarıyla buluşacak. Gülses ayrıca Dilek Sabancı Devlet Konservatuarı öğrencileri ile düzenlenecek söyleşiye katılacak.

40’INCI YIL ETKİNLİKLERİ

HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Son iki yılda olduğu gibi bu yıl da üniversitemizin kuruluş yıldönümünü 11 Nisan tarihinde anlamlı bir dizi etkinlikle kutlamaya hazırlanıyoruz. Gerek akademik ve idari personelimiz gerekse öğrencilerimiz ve halkımızla iç içe olacağımız bir program hazırladık. İnanıyorum ki bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi 39 yıllık köklü bir çınar olan Selçuk Üniversitesi’ne yakışır etkinliklerle 40’ıncı yılımıza bir adım daha yaklaşacağız. 40’ıncı yılımıza kutlayacağımız 2015 yılı ile ilgili hazırlıklarımıza ise şimdiden başladık” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Selçuk 39’uncu Yaşını Kutlayacak
HABER YORUMLARI