YAZARLAR

***

“BU hayatta kimseyi küçümsemeyin. Nokta da küçüktür ama cümleyi o bitirir.”

***

Arif ÇELİK, Soylu, Öksüz, Karapınar’ı,

CHP Koyuncu, MHP Kaya, vekilim Işık’ı,

Köseoğlu ve rahmetli B. Mumcu’mu,

AK Parti İl Başkanım Sorgun’umu,

Genç Cumhur’u, Başkan Oktut’umu,

Balcıoğlu yenik Serim’e, kötü durumu!

Kızılay Hst. Müdürüm Osman bey ile

Nalçacıgil kardeşim unutulur mu?

***

HER ŞEY KARŞILIKLI!

Artık açığı-kapalısı kalmadı.

Çünkü dünya alem biliyor ki, Türkiye Suriye’de muhalif güçlere her türlü desteği sağlıyor. Bizim yalaka medya es geçse bile dünyanın ünlü ajansları, Türkiye lojistik desteğin yanı sıra Esad’a karşı savaşanları eğitiyor.

Etme bulma dünyası bu…

Görüyoruz, Esad ülkemize karşı PKK kartını kullanıyor.

Biz, ardı ardına gelen şehit haberlerine ağlarken, Suriye’nin PKK’ya verdiği destekle ilgili çarpıcı açıklamalar geliyor. Türkiye’de bulunan Humus Devrim Konseyi Sözcüsü Halid Ebu Salah, “Baas ve PKK’nın birlikte çalıştığının en büyük göstergesi Kandil’den 4 bin silahlı teröristin inerek, Suriye’deki Kürt bölgesine geçmesidir. Burada birlikte hareket ediyorlar” dedi.

Salah, Suriye yönetiminin siyasi suçlar nedeniyle hapiste bulunan bin 200 PKK militanını serbest bıraktığını da belirtti.

Ayrıca, sığınıklarından çıkan şok bilgi: PKK, işbirliği içinde olduğu Suriye’de Roj TV çizgisinde “Ronahi TV” adında televizyon kanalı kurdu. Suriye ayrıca, yaralılarını tedavi etmesi için PKK’ya iki de hastane tahsis etti.

“Analar ağlamasın”mış, “Akan kan yerde kalmayacak”mış, “Teröristler cezalarını çekecekler”miş, “Mücadeleye kararlılıkla devam edilecek”miş.

Kurusıkılara ulusumuzun büyük çoğunluğu artık inanmıyor. Zira, Allah’ın her günü şehitler geliyor, analarımızın ciğerleri yanıyor, analarımız ağlıyor.

Ancak Güneydoğu ve Suriye bir yana itilerek “Cumhurbaşkanı kim olacak-olmalı?” tartışılıyor, gündem saptırılıyor. “Allah sonumuzu hayra getirsin” diyeceğim ama görünen köy kılavuz istemiyor?

Pekii, Coni isteğinden vazgeçer mi?

***

YEDİ DÜVEL…

TBMM Başkanı sayın Cemil Çiçek, gaziler ve şehit yakınlarına verdiği iftar yemeğinde Türkiye’nin üç-beş bin teröristle savaştığının zannedilmemesi gerektiğini belirterek, esasında yedi düvelle savaştığını dile getirdi. Tamamen doğrudur.

Savaş aslında artık sadece top, tüfek, tankla yapılmıyor. Esasen diplomatik alanda yapılıyor ve bunları dünyada başarıyla gerçekleştiren tek bir lider vardı, o da büyüklüğü dünyaca kabul edilmiş Atatürk.

Kimse kendisini ulu önderle kıyaslamaya kalkışmasın. Çünkü bugün içinde bulunduğumuz karanlık; ülkemizi son 50 yıl içinde yönetenlerin tümünün eseridir!

***

KONEV…

KONEV’in Merkezi Ankara’da…

Bir dönem Karaman valiliği de yapan hemşehrimiz, kendini Konya hizmetlerine adayan Hakkı Teke tarafından Konya sevdalıları olarak ve Konyalılara hizmet amacıyla kuruldu.

Yönetimi şu kişilerden oluşuyor:

Hakkı Teke. Vali-Yönetim Kurulu Başkanı; Orhan Erdem. MEB Bakan Yardımcısı, Yönetim Kurulu 2. Başkanı; Hasan Angı. Eski milletvekili / işadamı-üye; Mustafa Aydın. İşadamı-üye; Fehmi Öztaşbaşı. İşadamı-üye; KONEV Proje Araştırma ve Geliştirme Grup Başkanı Doç. Dr. Ahmet Kesik.

Davetiniz için teşekkür ederim. Başarılı çalışmalarınızı çok yakından izliyor ve devamını diliyorum. Saygılar.

***

SORU İŞARETLERİ…

Önce 5’i açıklanmıştı, arkası geldi:

“Gençsu”, “Karlık Madran”, “Alka Madran”, “İvriz Su”, “Beysu”, “EDK Lara”, “Hünkar”, “Revan”, “Buzdağ”, “Kardelen”

Beysu, İvriz, Kardelen Konya’dan.

Gözler aradı Erikli’yi, Hayat’ı, Pınar’ı.

Hayat ve Pınar biliyorsunuz daima iktidardakileri destekleyen, döneme göre renk değiştiren, en büyük iki holdingin küçücük birer koludur. Erikli ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin… Suları temiz olabilir… Ama aklımıza soru işaretleri de gelmiyor değil.

> Yeni Meram >Yazarlar > Satranç
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.