Torku Jelifest

Şahika Ercümen’den bir rekor daha

  • Giriş Tarihi: 21.08.2015 21:48
  • Güncelleme Tarihi: 21:48
Şahika Ercümen’den bir rekor daha

Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen, Antalya'da düzenlenen "Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası"nda 72 metreye dalarak kendisine ait rekoru geçti ve altın madalyanın sahibi oldu.

Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen, Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenen “Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası”nda 72 metreye dalarak kendisine ait rekoru geçti ve altın madalyanın sahibi oldu.

“Sabit Ağırlık” branşında daha önce 70 metre ile kendisine ait olan Türkiye rekorunu, 72 metre ile kıran Ercümen, “Türkiye’nin bir çok ilinden farklı sporcular ile yarıştık. Ülkemiz zor günler geçirirken spordaki başarı haberi dilerim herkese umut verir. Bu yarışmada 4 yıldır bana ait olan ve kırılamayan Türkiye rekorunu kırdık. Fakat asıl hedefimiz yakında gerçekleştireceğimiz dünya rekoru denemesinde ülkemizin bayrağını tekrar dalgalandırmak” diye konuştu.

Şampiyonanın kadınlar kategorisinde ikinci en iyi derece 40 metre ile Fatma Uruk’a, üçüncü en iyi derece ise Ercümen’in öğrencisi İrem Yeşil’e ait.> Yeni Meram >Spor > Şahika Ercümen’den bir rekor daha
HABER YORUMLARI