YAZARLAR

Hatırlanacağı üzere Devlet Hastanesi’ndeki eksiklikleri, aksaklıkları Seydişehir’de en fazla eleştiren, kamuoyu ile paylaşan gazeteci benim.

Eleştirilerimi asla kişileri hedef almadan kaleme aldım, hatta zaman zaman Cumhuriyet Savcılığı’na şikâyet edildim.

Şu anda hastanede her şeyin dört dörtlük olduğunu söylemem imkânsız. Eksikliklere, ilgisizliklere ve aksaklıklara rağmen hastane hizmetlerine devam ediyor. Bu bizim hastanemiz her konumu ile sahip çıkmalıyız, çıkmak zorundayız.

Son günlerde hastane doktorlarından ve çalışanlardan aldığım duyumlar beni şok etti. Olacak gibi değil, tedavi için hastaneye gelen hastalar ve yakınlarının % 10 gibi önemli kısmı her konuyu bahane ederek doktorlara ve çalışanlara hakaret ediyormuş.

Bu konu bana aktarılınca inanamadım, doktorlarla ve çalışanlarla görüşmeler yaptım. Maalesef hastalar ve yakınlarının doktorlara ve çalışanlara birçok bahane ile hakaret ettiği doğru.

EN KÖTÜ DOKTOR BİLE, DOKTOR OLMAMASINDAN İYİDİR

Şu bir gerçek ki “En kötü doktor bile, doktor olmamasından iyidir.” Aksaklıklar, eksiklikler olabilir, hastanemizdeki doktorlar ve çalışanlarının büyük bir kısmı özverili bir şekilde çalışıyor, hastalara ve yakınlarına hizmet ediyor.

Kaldı ki hastanemizde çok kaliteli doktorlar da hizmet veriyor. Ancak hastanede her şeyin dört dörtlük olduğunu söyleyemem.

Hakaretler konusunda ise sağlık çalışanları çaresiz. Şikâyet bile edemediklerini söylüyorlar. Ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar.

İşin en kötü tarafı doktorlar ve çalışanların bir kısmı bu durum karşısında hastanede çalışmak istemediklerini belirterek tayin isteyeceklerini söylüyor.

Hastaneye bir doktor getirtmenin ne kadar zor olduğunu hastane yönetimi bilir. Bu sebeple yönetimin bu konuyu inceleyip gerekli önlemleri alması gerekir.

Hastalar ve yakınlarının sağlık çalışanlarına hakaret etmek yerine hastane yönetimine ya da Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurmaları daha doğru olacaktır.

“Sağlık çalışanlarına hakaret kabul edilemez” verilen hizmetten memnun değilseniz bunun yolu hakaret değildir.

AMELİYATHANE DAHA VERİMLİ KULLANILMALI

Aldığım bilgiye göre son günlerde hastanede yapılan ameliyat sayısında düşme var. Hastalar genellikle Konya’daki hastanelere sevk ediliyormuş.

Sebebi ise ameliyathanenin hijyenik olmadığı. Bu sebeple sevklerin yapıldığı iddia ediliyor.

112 YENİ YERİNDE

Seydişehir 112 Acil Servis verdiği hizmetler ile halkımız nezdinde en fazla beğeni alan sağlık kuruluşu olma özelliği taşıdığını defalarca sizlerle paylaştım.

Bir müddet önce 112 Acil Servis B Blok’ta bulunan yerlerinden alındı. Gönül isterdi ki mevcut yerlerinden fiziki şartları daha iyi olan bir yere yerleştirilsinler. Ne yazık ki beklenen olmadı A Blok girişindeki bekçi kulübesine yerleştirildi.

5.7.2010 tarihinde kaleme aldığım “112 Acil Servis bunu hak etmedi” başlıklı yazımda konuyu detaylı aktarmıştım.

Bahse konu yazımdan sonra 112 için uygun bir yer verileceği sözü verilmişti. Bu söz hafta içinde tutuldu ve 112 Acil Servis fiziki şartları daha iyi bir yere taşındı.

Acil servis çalışanları yeni yerlerinden memnun, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > “Sağlık çalışanlarına hakaret kabul edilemez”
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.