YAZARLAR

Her bayram olduğu gibi Kurban bayramı resmi bayramlaşması Belediye düğün salonunda yapıldı.

Ama ne bayramlaşma, resmiyetin de ötesinde birçok insanın birbiri ile bayramlaşmadığı, konuşmadığı, hatta kinli baktığı zoraki bir bayramlaşma.

Öncelikli olarak Seydişehir bu tür bir bayramlaşma organizasyonundan vazgeçmeli. İnsanların birbiri ile sohbet edebileceği, birbirini daha yakından görebileceği bir düzen içinde organizasyon yapılmalı.

Resmi bayramlaşmada Belediye Başkanı Abdulkadir Çat’ ın samimi konuşması da olmasa salonda hiçbir sıcaklık olmayacaktı.

BİR UYARI

Bayramlaşma sırasında bazı kimseler birbiri ile bayramlaşmadı, bayramını kutlamadı, elini sıkmadı. Kardeşim eğer birbiriniz ile selamlaşmayacak, elini sıkmayacaksanız bayramlaşmaya gelmeyin. Sizi oraya zorla mı getiriyorlar. Sonra sizde ne keramet var. Yaşadığınız müddetçe ve görev aldığınız her birimde etrafa kin ve nefretten başka ne verdiniz ki bayramlaşmaya geliyorsunuz. Gelmeyin hiç olmazsa insanları üzmeyin. Köşe başlarında dedikoduya devam edin.

Sizin anlayacağınız belediye düğün salonunda gerçek bayramlaşmadan eser yoktu. Sadece adı bayramlaşma oldu.

BAŞARI TABANDA BAŞLAR

Hareket ne olursa olsun tabanı yoksa tavanda başarının olması mümkün değil. Önceki yönetimler de dahil AK Parti yönetimi yine ilçe başkanı, yönetim kurulu üyeleri, gençlik ve kadın kolları ile birlikte bayramlaşmaya toplu halde geldi.

Ana muhalefet partisi CHP İlçe Başkanı ile birlikte üç kişi ile Milliyetçi Hareket Partisi yönetimi görevden alındığı için hiç yoktu. Demokrat Parti sadece ilçe başkanı ve yardımcısı ile diğer parti temsilcilerinden ise bayramlaşmaya hiç gelen olmadı.

Hiç kimse ya bu AK Parti niçin bu kadar başarılı oluyor demesin. Tabanda yönetimi, gençlik ve kadın kolları ile birlik ve beraberlik içinde kurulduğu tarihten bu yana bayramlaşma dahil her organizasyonda yer aldığı için başarı da beraberinde geliyor. Yani başarı tabanda başlıyor tavanda devam ediyor.

YÜZDE YÜZ MEMNUNİYET

Gerek kamu gerek özel hizmetler de olsun halkın yüzde yüzünü memnun etmenin imkânı yoktur.

Ancak Seydişehir Belediyesi öyle bir hizmete imza attı ki bugüne kadar hiçbir vatandaş memnuniyetsizliğini ifade etmedi. İlçenin hiçbir cadde ve sokağında kurban kesilmedi. Vatandaşlar kurbanlarını kesim merkezinde kestirdi.

Yani Seydişehir Türkiye’ye örnek oldu.

Yeni kurulan hayvan pazarı geçen yıl oldukça beğeni almıştı. Bu yıl ise ilave yatırımlar ile çok daha mükemmel bir hale getirildi. Büyükşehirler de dahi olmayan bölgenin tek kurban kesim merkezi de hizmete sunuldu.

Vatandaşlar kurbanlarını elleri değmeden kestirdi, poşetlerini belediye görevlilerinden aldı, temiz ve hijyenik bir şekilde evlerine götürdü.

Burası hem hayvan pazarı hemde kesim merkezi olarak entegre bir tesis oldu. Sizin anlayacağınız halkın yüzde yüzünün memnun olduğu örnek bir hizmet ortaya çıktı.

Tüm halkımız gibi ben de emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > “Sadece Adı Bayramlaşma”
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.