YAZARLAR

12 Haziran günü yapılacak milletvekili seçimleri için Kamu Personeli’nin istifa etme süresi 10 Mart günü doldu. Aday olacak kamu personelleri istifalarını sundu, aday adayları partilere müracaatlarını yaptı.

Bundan böyle partiler, milletvekili adaylarını belirlemek için çalışmalarına başlayacak, Nisan ayı sonuna doğru ise kesin listelerini belirleyecek.

Şimdiden Genel Seçimler’in ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hepimizin dileği kişilerle değil, olaylarla ilgilenen, ülkesine ve insanına faydalı olacakların milletvekili seçilmesidir.

Bu sebeple aday adayı olanların geçmişte yaptıkları çalışmalar partilerin Genel Merkez Yöneticileri tarafından mutlaka göz önüne alınacak, aday belirlemede en önemli kriterleri olacaktır.

Bugünlerde nereye gitsek genel seçimler ve milletvekili aday adayları ile ilgili sorulara ve görüşlere muhatap oluyoruz. 12 Haziran seçimleri ile halkımız çok yakından

ilgileniyor.

Her birey kendi görüşüne göre aday ismi telafuz ediyor ve destek veriyor.

Mübalağa etmeden ifade ediyorum Bölge halkının üzerinde hemfikir olduğu ve desteklediği tek aday adayı var,

Pankobirlik ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı RECEP KONUK

10 Mart günü saat 17.00 sıralarında Recep Konuk’un milletvekili aday adayı olmak için Şeker Üst Kurulu’ndan istifa ettiği haberini aldım. Öncelikli olarak hayırlı olmasını temenni ediyorum. Konuk’un Pankobirlik ve Konya Şeker’deki görevleri ise devam ediyor.

Konuk, hangi partiden aday olacağını henüz açıklamadı. Ancak Halkımız Recep Konuk’un milletvekili seçileceğine kesin gözü ile bakıyor.

Daha da ilerisi Recep Konuk’un TARIM BAKANI olmasını da yürekten istiyor.

Konya Şeker’de yaptığı yatırımlar göz önüne alınırsa şahsen ben de Sayın Konuk’un TARIM BAKANI olması gerektiğini düşünenlerdenim.

RECEP KONUK KENDİNİ KANITLADI

Sayın Konuk, Türkiye’de sanayileşmenin kooperatifçilikle karlı, verimli ve entegre bir şekilde yapılabileceğini Konya Şeker’de ortaya koyduğu performansla kanıtladı. Buna kimsenin bir itirazı yok.

Kalkınma ve zenginlik yolunda hızlı adımlarla ilerleyen bir Türkiye arzusu içinde, kooperatifçiliği ekonomik ve sosyal işlevleri açısından teoriden pratiğe taşıdı. Yani kitaplarda yazılanları sahada uygulama becerisini gösterdi. Yatırımların fizibil olmasına dikkat edilirken, yatırımların, üretici ortakların tarımsal faaliyeti ile de doğrudan veya dolaylı; ancak mutlak surette ilgili olmasına dikkat edildi. Yani kazanırken kazandırdı.

KONYA ŞEKER NEREDEN NEREYE GELDİ

Konya Şeker 10 milyon lira sermaye ile 1953 yılında inşa edilmeye başlanmış ve 1954 yılında da üretime başlamıştır. Yani Konya Şeker bir Şeker Fabrikası ile yola çıkmış ve son 10 yıla kadar da biri yem fabrikası biri de SEK özelleştirmesi sonrası devralınan Konya Süt Ürünleri Fabrikası olmak üzere ana faaliyet alanı dışında iki iştirakiyle üretim faaliyetlerini sürdürmüştür. Son on yılda ise şirket yaklaşık 600 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirerek 18 üretim tesisini devreye sokmuştur. 2.500 insanımız istihdam edilmektedir.

Son on yılda yapılan yatırımların bölgede artan üretim hacmi ve genişleyen ekim alanları sonucu tarımsal istihdam ile hayvancılık ve nakliye sektörleri gibi yan sektörlerdeki istihdama hesaplanan etkisinin yaklaşık 50.000 kişi olduğu tahmin edilmektedir. Bunun anlamı açık 50.000 aile yerinden yurdundan kopmadan geçimini sağlayabiliyor.

Konya Şeker’in yaptığı yatırımları ve gayri safi milli hasılaya kazandırdıklarını yazmakla bitiremeyiz.

Bu sebeple yaptığı yatırımlar ve ortaya çıkardığı istihdam göz önüne alınırsa Türkiye’nin RECEP KONUK gibi bir TARIM BAKANI’na ihtiyacı var.

Aday olacağı parti, şayet iktidar olursa, halkın beklentisi gibi benim de beklentim Konuk’un Tarım Bakanı olmasıdır.

> Yeni Meram >Yazarlar > “Recep Konuk, Tarım Bakanı Olmalı”
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.