YAZARLAR

Çağımız dünyası insanları devletler, milletler, kabileler, cemiyetler anlamsız bir savaşın içinde boğuşurken adını zor telaffuz ettiği bir sinsi düşman “obez”in pençesinde hayat memat mücadelesi vermektedir. Bu mücadeleye topla tüfekle değil tıp bilimi, ilim ve irfanı ile karşı konulacağını anlayan insanoğlu tıp bilimi içinde obezle mücadele yarışı içindedir.

Kurucuları içinde olmaktan kıvanç duyduğum Konya Selçuk Üniversitesi bu savaşta muzaffer olma yarışında önemli mesafeler kat etti. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi zaman zaman emekleme dönemlerinde olumsuzluklar sergilerken mesleki yetersizlikler ötesinde adli yargılara intikal eden konularda utandığımız zamanlardan, kıvançla ifade edelim ki iftihar edilecek zaman ve zeminlere gelinmiştir.

Geçmişin rektörlerinden değerli bilim adamı Prof. Dr. Abdurahman Kutlu dönemini altın harflerle tescillerken, sonrasındaki Prof. Dr. Hakkı Gökbel Konya Selçuk Üniversitesi’ni adeta bayraklaştırıp dünya üniversiteleri arasına bayrağımızı göndere çekmek bizi gururlandırmaktadır.

Babası can dostum olan merhum ünlü cerrah Ahmet Sait Uğurlu’nun değerli evladı Prof. Dr. Hatice Uğurlu Konya Meram Tıp Fakültesi Fizik Tedavi Ünitesini bir ekol yapıp insanlığın hizmetine verirken Türkiye genelinden hastaların akın etmesi bir iftihar ve övünç olmaktadır.

Konya Selçuk Üniversitesi ve Meram Tıp Fakültesi ile diğer birimleri ve yetkili akademisyenler üniversitemizin iftihar kaynağıdırlar, gönül ister ki her birini ayrı ayrı onere edeyim.

Yazımın başlığında obez belasına amansız savaş açan bilim adamlarımızdan Prof. Dr. Mustafa Şahin hocamız ve ekibinden geleceğin bilim adamı olmada altın adımlar atan Yard. Doç. Dr. Fahrettin Acar da, gelişmiş ülkeler başta dünya insanlığının başına bela obez hastalığına açtıkları savaşta başarıdan başarıya koşup hastalarına şifa verirken 500’ü aşan tedavilerinde mega süper başarı elde etmeleri Konya Selçuk Üniversitesi’ni başarıda zirveye çekip obezleri standarda çekerek, hayatın sağlıklı çizgisinde mutluluk ve esenlikler yaratmaktadırlar.

Çağımız dünyası tedavi yöntemlerinde başta disiplin sonrada hijyene önem vererek yapılan tedaviler başarının zirvesini teşkil etmektedir. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki parlayan yıldız sadece Konya’ya değil ülke genelinde ilkleri yaratırken, şifa arayanlara yol gösterip, ışık tutacaktır. Rektöründen dekanına akademik kadrolarına minnet borcumuz vardır.

Değerli Bilim adamlarımıza ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi tüm çalışanlarına, size bu ülke ve insanları minnet ve şükran duymaktadır. Size verilen kıt imkanlar, yeterli olmayan özlük haklarınız ananızın ak sütü gibi helal olsun der ve bilhassa oğlum İbrahim Güray Ayteki’ne gösterilen ilgi ve alakanızla onu sağlığına kavuşturmanızdan dolayıdır ki minnet ve şükranlarımızı sunarız.

İSMAİL TURAN VE AİLESİNE

BAŞ SAĞLIĞI DİLEKLERİMİZ

VAR …

Yarım asrı sollayan bir mümtaz dostluk adeta akrabalık bağları ile tescillendi. Sevinçlerimiz kederlerimiz bir bütün oldu. İsmail TURAN geçtiğimiz günlerde Mümtaz Annesi Şükran Hanımı ebediyete gönderdi.

Baba Hasip TURAN Oğul İsmail TURAN ,Ali TURAN Torunlar Emre TURAN ve Buğra TURAN ile ailenin diğer fertlerinin acılarını derinden paylaşır,baş sağlığı dileklerimizi sunar, merhuma YÜCE YARADAN dan Rahmetler niyaz ederiz…

> Yeni Meram >Yazarlar > PROF.ŞAHİN VE EKİBİ OBEZ BELASINA AMANSIZ SAVAŞ AÇTI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.