Ruşeym Torku

Polis Teşkilatı’nın Kuruluşu Kutlanıyor

  • Giriş Tarihi: 10.04.2014 16:56
  • Güncelleme Tarihi: 23:24
Polis Teşkilatı’nın Kuruluşu Kutlanıyor

Polis Teşkilatı’nın 169. kuruluş yıl dönümü ilçelerde törenlerle kutlanıyor.

Why Note!?

Beyşehir’de Atatürk Anıtı’na Emniyet Teşkilatı’nın çelenginin sunumunu müteakip İstiklal Marşı okundu, saygı duruşunda bulunuldu. Anıt alanındaki törenin son bulmasının ardından İlçe Emniyet Müdürü Erkan Macit, polis lokalinde tebrikleri kabul etti.

Ilgın’da Cuma günü Kurşunlu Camisi’nde şehitler için Mevlit okutulmasıyla başlayan etkinlikler, Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılması ve saygı duruşuyla devam etti. İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesindeki kutlamalarda Emniyet Müdürü Ömer Çam tebrikleri kabul etti.

Cihanbeyli’deki kutlamalar, İlçe Emniyet Müdürü Ali Harmancı Atatürk Anıtına Çelenk sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program Cihanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü polis lokalinde devam etti. İkramların ardından Cihanbeyli Kaymakamı Ahmet Gencer ve Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale Teşkilat mensuplarının Türk Polis Teşkilatı’nın 169. Kuruluş Yıl Dönümünü kutladı.

Ereğli’de Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, İlçe Emniyet Müdürü Yücel Kaya günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından resim ve şiir dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Program şiir okunması, halk oyunu gösterileriyle devam etti. Kutlamalar Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin resmigeçit töreninin ardından PMYO Müdürü Ali Kurbi ve İlçe Emniyet Müdürü Yücel Kaya’nın Polisevi’ndeki tebrikleri kabul etmesiyle sona erdi.

Kulu’da Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemine belirten bir konuşma yapan İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yetiş ardından Milli Eğitim Müdürü Suat Bağcı ile birlikte okullara futbol topu dağıttı. Atatürk Anıtı’ndaki törenin ardından etkinlikler İlçe Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonu’nda devam etti. Program verilen kokteyl ile sona erdi. 11 Nisan günü Cuma namazından önce şehitlerin ruhlarına Mevlidi Şerif okutulacağı belirtilerek tüm halkın davetli olduğu belirtildi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Polis Teşkilatı’nın Kuruluşu Kutlanıyor
HABER YORUMLARI