Torku Jelifest

PlayStation 4’ün yeni modeli gelecek ay geliyor

  • Giriş Tarihi: 10.08.2016 2:33
  • Güncelleme Tarihi: 2:33
PlayStation 4’ün yeni modeli gelecek ay geliyor

Sony tarafından PlayStation 4 için yeni bir modelin piyasaya sunulacağı belirtildi. Konsolun en önemli özelliği Xbox One S'te olduğu gibi 4K çözünürlüğünü destekliyor olması.

Sony tarafından PlayStation 4 için yeni bir modelin piyasaya sunulacağı belirtildi. Konsolun en önemli özelliği Xbox One S’te olduğu gibi 4K çözünürlüğünü destekliyor olması.

Oyun konsolu savaşının iki önemli isminden biri olan Sony, bir süredir PlayStation 4’ü yenilemek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu anlamda Xbox One S’in piyasaya sürülmesi ve 4K desteğiyle gelmesi PlayStation cephesinin bir adım geride kalmasına yol açtı.

Durumun farkında olan Sony ise gelecek ay 4K destekli PlayStation 4’ü ortaya çıkarmayı planlıyor. Şimdilik 1080p çözünürlüğünde oyunları görüntüleyebilen PlayStation 4, 4K ile birlikte yenilendiğinde çok daha iyi grafiklere sahip olacak.

Sony Interactive Entertainment’ın CEO’su Andrew House, konuyla ilgili yaptığı açıklamada mevcut PlayStation 4 kullananların mağdur edilmeyeceğini, yeni çıkan oyunların 4K PlayStation 4’te çalıştığı gibi mevcut konsolları da destekleyeceğini kaydetti.> Yeni Meram >Teknoloji > PlayStation 4’ün yeni modeli gelecek ay geliyor
HABER YORUMLARI