kapat
Ruşeym Torku

PEM Geleneği Bozmadı

  • Giriş Tarihi: 15.07.2013 10:33
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
PEM Geleneği Bozmadı

Kurulduğu yıldan bu yana her yıl SBS’de Türkiye birincileri çıkaran PEM Dershaneleri, bu yıl da geleneği bozmadı, 2013 SBS’de de Türkiye birincisi çıkardı.

PEM Dershanelerinden Özel Diltaş Ortaokulu öğrencisi Alp Emre Kamış, bütün soruları doğru cevaplayıp tam puan alarak Türkiye 1.si oldu.

PEM Dershaneleri Yönetim Kurulu Üyesi Sami Koç, “Öğrencimizi, başta ailesini dershane ve okulundaki bu başarıda emeği emeği geçen bütün öğretmenlerini tebrik ederiz. Öğrencimizin bütün soruları doğru cevaplayıp Türkiye 1’incisi olmasıyla, hem de kitlesel alanda elde ettiğimiz büyük derecelerle haklı bir gurur yaşıyoruz. SBS sonuçlarına göre Türkiye birinciliğimizin yanında Fen Lisesi ve dengi okulları kazanabilecek sıralamaya sahip olan birçok öğrencimizin olduğunu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Meram Fen Lisesi’ni 26 öğrencimizin ilk yerleştirmede kazanabilecek sırlamayı elde etmesinden dolayı son derece mutluyuz. Bu şunu gösteriyor 4 sınıf açacak olan Meram Fen Lisesi bu sınıfların birini tamamen PEM öğrencilerine ayıracaktır. Bu başarı, tek şubesi olan bir dershanenin Konya’da hiçbir zaman gerçekleştiremediği ve de gerçekleştiremeyeceği ölçüde büyük bir başarıdır. Bunun yanında birçok öğrencimiz bir PEM yıldızı olarak Türkiye’nin en iyi okullarına yani Galatasaray Lisesine, İstanbul Lisesine, Kabataş Lisesine, Robert College, Ankara Fen Lisesine rahatlıkla gidebilecek sıralamalar elde etti, hepsinin alınlarından öpüyor onları tebrik ediyorum. Elde edilen bu başarıyla hiçbir zaman yetinmeyeceğiz, başarı çıtasını daima yükselteceğiz, gerek YGS-LYS gerekse SBS hazırlıkta üstün bir eğitim ve öğretim modelini hangi alanda hangi, adla olursa olsun sürdüreceğiz” dedi.

2012 SBS’de tüm soruları doğru cevaplayan öğrenci sayısı Türkiye genelinde 677 iken bu sene 2013 SBS’de tüm soruları doğru cevaplayan öğrenci sayısının 110’a düştüğünü belirten Koç, “2013 SBS’de tüm derslerde yapılabilirlik ortalamalarında da geçen seneye oranla düşme gözlemlenmiştir. Bunlara bağlı olarak, geçen sene 490 puan alan bir öğrenci Konya’da132. ,Türkiye’de 3322 iken Bu sene 490 puan alan bir öğrenci Konya’da 40. Türkiye’de 1024 olmuştur. Konya’da 92, Türkiye sıralamasında ise tam 2298 kişi oynamıştır. Geçen sene 485 puan alan bir öğrenci Konya’da 285. ,Türkiye’de 7139. iken bu sene 485 puan alan bir öğrenci Konya’da 98. Türkiye’de 1024 olmuştur. Konya’da 187 Türkiye sıralamasında ise tam 6115 kişi oynamıştır. Geçen sene 480 puan alan bir öğrenci Konya’da 518., Türkiye’de 13808 iken Bu sene 480 puan alan bir öğrenci Konya’da 192. Türkiye’de 4699 olmuştur. Konya’da 326 Türkiye sıralamasında ise tam 9109 kişi oynamıştır. Bu makas puanlar düştükçe daha da açılmaktadır. Yani sözün kısası bu yıl zor bir sınav uygulanmış

bir net çok ama çok kıymetli hale gelmiştir. 15-21 Temmuz arasında yapılacak tercihlerde geçen seneki taban puanlara hiç dikkat etmeden okulların aldığı son öğrencilerin başarı sıralarına göre değerlendirme yapmalıyız. Şu bir gerçek ki okul puanlarında bazı aralıklarda az, bazı aralıklarda ise bir hayli puan düşüşü göreceğiz. Geçen sene aynı bu vakitlerde burada sizlere şunu söylemiştik: Seneye yine büyük başarılarla burada buluşacağız inşallah. Şimdi şunu herkes gördü ki PEM’de başarı bir gelenektir. Biz sadece çalışıyoruz hem de çok çalışıyoruz. Konya bizi daha çok konuşacak” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > PEM Geleneği Bozmadı
HABER YORUMLARI