Ruşeym Torku

Özden: Gazeteciler Doğruları Yazamıyor!

  • Giriş Tarihi: 12.01.2014 17:26
  • Güncelleme Tarihi: 2:26
Özden: Gazeteciler Doğruları Yazamıyor!

CHP Seydişehir İlçe Başkanı Özden, Türkiye’de çok ciddi sıkıntıların olduğunu belirterek, “Şu anda ülkede konuşan herkesin yandığı bir durumdayız. Onlarca gazeteci tutuklu, gazeteciler içlerinden geleni ve doğruları yazamıyor” dedi.

Why Note!?

CUMHURİYET Halk Partisi Seydişehir İlçe Başkanı Namık Özden, Seydişehir Belediye Başkan Adayı Muzaffer Özdemir, Kadın Kolları Başkanı Seher Duran ve ilçe teşkilatı yönetim kurulu üyeleri basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

“HEM ÜLKEMİZE HEM

SEYDİŞEHİR’E SAHİP ÇIKACAĞIZ”

CHP Seydişehir İlçe Başkanı Özden, Türkiye’de çok ciddi sıkıntıların olduğunu belirterek, “Başta yargıda, emniyette ve devletin diğer birimlerinde ciddi sıkıntılar var. 30 Mart mahalli seçimlerinde yerelde ve daha sonra genelde iktidara talibiz. CHP olarak 90 yıllık çınarız, biz her zaman köylüden, işçiden, ezilenden yana olduk. Şu anda ülkede konuşan herkesin yandığı bir durumdayız. Onlarca gazeteci tutuklu, gazeteciler içlerinden geleni ve doğruları yazamıyor. Diğer yandan Suriye’de, Irak’ta, Libya’da izlenen politikalar tamamen yanlış, TIR’larda, otobüslerde yakalanan silahlar sebebi ile neredeyse terörist devlet ilan edileceğiz. CHP olarak İstanbul da başlayan rüzgar tüm Türkiye’ye yayılıyor, biz de bu rüzgarın Seydişehir’de öncülüğünü yapıyoruz. Bu sebeple Seydişehir’de uzun yıllar bürokraside hizmet veren sosyolog bir arkadaşımızı aday gösterdik. Biz hem Seydişehir’e hem de ülkemize sahip çıkacağız” dedi.

YEREL YÖNETİME TALİBİZ

CHP Seydişehir Belediye Başkanı adayı Muzaffer Özdemir de, Seydişehir’in yönetimine talip olduklarını belirterek, “Büyükşehir yasasından sonra köyler ve beldeler de hizmete dahil oldu. Bu yasa oy ve rant düşüncesi sebebi ile iktidar tarafından çıkartıldı. Seydişehir’de son yıllarda çok önemli durgunluklar yaşandı. Yeşil alan yok, her yer park olmuş durumda. Trafikte düzensizlik, keşmekeşlik var, mimari yapı iyi değil, betonlaşma aldı başını gidiyor ama en büyük sorun işsizlik. Biz göreve geldiğimiz zaman bu sorunları çözeceğiz ve Seydişehir’i mutlu insanlar diyarı yapacağız” diye konuştu.> Yeni Meram >Arşiv > Özden: Gazeteciler Doğruları Yazamıyor!
HABER YORUMLARI