YAZARLAR

Seydişehir öteden bu yana İlçe de ve hatta bölgede ilkleri yapması ve yaşatması ile dikkat çeker.  Bu özelliği ile de yakın yerleşim birimleri içinde sürekli örnek alınır.

Bu durum özellikle Belediye Başkanı İbrahim Halıcı dönemi ile başlamış, Abdulkadir Çat dönemi ile devam etmiş, Şimdi de Başkan Mehmet Tutal ‘ ın lokomotifliği ile ivme kazanarak devam ediyor.

OTO PAZARI İSTENİYOR

Uzun süredir bir çok vatandaşın ilçede oto pazarı kurulması yönünde bir talepleri var. Bu konuda sürekli olarak konuyu dile getiren bir yazı yazmam konusunda beni de uyardılar.

Hatta bu konuda isteklerini dile getiren mesajları da bana gönderdiler.

Gelen mesajlarda;

“Seydişehir canımız.  Her yenilik yeni bir can yeni bir kan katar düşüncesi ile fikirlerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

                Seydişehir sebze pazarında Açık Oto pazarı kurulmasının memleketimize ticari anlamda bir anlam kazandıracağı düşüncesindeyiz.

                Halkımızın kurulacak bu pazardan yapılacak alışverişler ile ticari anlamda ayrıca ilçenin etkinliği konusunda oldukça faydalı olacağı düşüncesindeyiz.” ifadelerine yer verdiler.

Seydişehir’ de mahalleleri ile birlikte 30.000 nin üzerinde  motorlu araç olduğu biliniyor. Nüfusa oranla bu rakam oldukça fazla. Yani her iki kişiye bir motorlu araç düşmektedir. Bu rakam ülke ortalamasının çok üzerindedir.

Motorlu araç sayısındaki bu yoğunluk beraberinde de önemli oranda alım satım getirmektedir. Halkımız genelde Konya açık oto pazarına gidiyor. Son zamanlarda ise ilçede bulunan Galericiler sitesinden ve internet üzerinden alım satım yapıyor.

Oto pazarının kurulması ile birlikte gerek galericiler sitesindeki esnaflarımız ve gerekse araba alacak ve satacak vatandaşlarımız bire bir alışveriş yapma imkanına kavuşacaktır.

BÖLGEYE HİZMET

Seydişehir de haftada bir gün bile olsa oto pazarı kurulması ilçe merkezinde bir  hareketlilik sağlayacağı gibi yakın yerleşim birimleri, Beyşehir, Derebucak, Hüyük, Doğanhisar,  Bozkır, Yalıhüyük, Ahırlı halkının da kısa sürede dikkatini çekecek bu yerleşim birimlerinden vatandaşlar da Seydişehir’ e gelecektir.

Burada olaya sadece araba alım satımı olarak bakılmamalı, bölgeden satış veya  alış yapacakların diğer gereksinimleri olan, yemek, dinlenme, barınma,  hediyelik eşya alımı gibi ihtiyaçları da göz önünde bulundurulmalıdır.

Amacımız Seydişehir ekonomisinin canlandırılması, ayrıca sosyal alanda daha güzel daha aktif ve daha canlı bir Seydişehir  ortaya çıkarabilmektir.

Oto pazarının kurulması için en müsait yer kapalı alana sahip sebze pazarı.  Bilindiği üzere bölgenin en modern sebze pazarı Seydişehir’ de.

Konunun yetkililerce araştırılmasının daha uygun olacağını düşünüyorum. İdarecilerimizin Seydişehir’ in faydasına en olumlu kararı alacağından eminim.

Maksat son günlerde durgun olan ekonomiyi biraz olsun canlandırmak. Bu konuda her tür fikir ve görüş dikkate alınmalıdır.

Oto pazarı kurulması ile ilgili halkımızdan talep var.

Pazar günleri için değerlendirilmesinin uygun olacağı kanaatindeyim.

Etiketler: ,
> Yeni Meram >Yazarlar > Oto Pazarı
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.