Torku Jelifest

Osman Bağcı Hocaefendi anıldı

  • Giriş Tarihi: 13.02.2019 11:22
  • Güncelleme Tarihi: 11:22
Osman Bağcı Hocaefendi anıldı

Enderun Eğitim Vakfı’nın çalışmalarında büyük katkısı bulunan ve gençlerin İslam ahlakıyla yetişmesi için ömrünü adayan Osman Bağcı Hocaefendi,öğrencileri ve sevenleri tarafından düzenlenen bir programla anıldı.

Geçtiğimiz yıl umre ziyareti sırasında Medine’de hayatını kaybeden Enderun Eğitim Vakfı’na büyük hizmetleri bulunan Osman Bağcı Hocaefendi için anma programı düzenlendi.
Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Enderun Eğitim Vakfı Konya Şube Başkanı Mustafa Metin, bütün Peygamberlerin ortak bir vazifesinin Allah’ın dinini öğretmek, yaşamak ve tebliğ etmek olduğunu belirterek,“Bütün Müslümanların vazifesi de bu. İslami doğru olarak öğrenmek, yaşamak ve anlatmak. İşte Osman hocam buydu. Kuran aşığıydı. Rabbim bizlere de böyle güzel ölümler nasip etsin” ifadelerini kullandı.
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da Osman Bağcı’nın bir hak aşığı ve eğitim anlamında da örnek bir şahsiyet olduğunu ifade ederek, “İslam dini tebliğ dinidir. Hepimizin üzerinde bir vazife var. Biz sadece kendimizden sorumlu değiliz. Çevremizdeki herkesten sorumluyuz. Bunu yapabilmek için başta eğitim geliyor. Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Bu anlamda Osman hocam çok değerli izler bıraktı. Çok değerli talebeler yetiştirdi. Allah ondan razı olsun” diye konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından düzenlenen panelde; Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Abdullah Erdal Tümer, Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Ahmet Beledağ, Eğitimci Cemil Usta, Prof. Dr. Ali Akpınar ve Meclis Dış İlişkiler Protokol Görevlisi Mücahit Arslan merhum Osman Bağcı’yı anlattı.> Yeni Meram >Konya > Osman Bağcı Hocaefendi anıldı
HABER YORUMLARI