Torku Jelifest

Ortadoğu pazarı kapanma noktasına geldi

  • Giriş Tarihi: 7.01.2016 14:42
  • Güncelleme Tarihi: 15:03
Ortadoğu pazarı kapanma noktasına geldi

ASKON Konya Başkan Yardımcısı İbalı: "Ortadoğu pazarı savaş ve kaos ortamından dolayı neredeyse kapanma noktasına gelmiştir.Konya için büyük pazar olan Ortadoğu’daki bu olaylar, şehrimizin sanayisini etkilemiş ve yeni pazar ihtiyacını belirgin hale getirmiştir"

Mutlu Akü

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Konya Şube Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Birim Başkanı Mustafa İbalı, “Ortadoğu pazarı savaş ve kaos ortamından dolayı neredeyse kapanma noktasına gelmiştir. Konya için büyük pazar olan Ortadoğu’daki bu olaylar, şehrimizin sanayisini etkilemiş ve yeni pazar ihtiyacını belirgin hale getirmiştir” dedi.
İbalı, yaptığı açıklamada, 2015 yılının gerek içeride gerekse dışarıda sanayiciler için çok zor bir yıl olduğunu söyledi.

Irak, Suriye gibi ülkelerdeki karışıkların her geçen gün şiddetlendiğini ifade eden İbalı, şunları kaydetti:

“Ortadoğu pazarı savaş ve kaos ortamından dolayı neredeyse kapanma noktasına gelmiştir. Konya için büyük pazar olan Ortadoğu’daki bu olaylar, şehrimizin sanayisini etkilemiş ve yeni pazar ihtiyacını belirgin hale getirmiştir. Yine Rusya ile yaşanan krizin ardından ortaya çıkan atmosfer ve İran ile ilişkilerin giderek zayıflaması ticari alanı daraltmıştır. Ama üreticimizin azim ve inancıyla bu dar yollardan da alnımızın akıyla geçeceğimize inanıyoruz. Hükümetimiz de bu noktada arayışlara girmiş ve çalışmalar yapmaktadır. Gerek devlet gerek şehir yöneticileri gerekse STK’lar bu noktada işbirliği yaparak yeni pazarların kapılarının aralanmasında ortak hareket etmelidirler.”> Yeni Meram >Konya > Ortadoğu pazarı kapanma noktasına geldi
HABER YORUMLARI