YAZARLAR

ÖRNEK İNANÇ!! BİZİM KÖYÜN KURAN BÜLBÜLLERİ-Hanefi Aytekin-Yeni Meram Gazetesi

Dualarımızın ve inançlarımızın özünde geçmişlerimize rahmet, kalanlarımıza ebedi mutluluklar dileği vardır.Bu dilek evladı ahfadımızın bize rahmet dilemesini istemek ortak özümüzün, özüdür.
Köyümüz, Konya’nın İslam diyarı olmasının merkezidir.Bu gerçeğe dayanılarak, acizane araştırmalarım sonucunda çevremizdeki Tarihi kalıntılar ve Anıt Mezarlara dayanılarak Konya’nın İslam diyarı olmasını kanıtlayan SER LEVHAYI Derleyip, Kaleme alma şerefine nail oldum..Söz konusu SER LEVHA İlimiz Valiliği eliyle Konya Müzesinde yerini almış Bir örneği de ÇATÖRAN CAMİİ ne vakfedilmiştir.
Söz konusu Ser Levha, Konya Kültür ve tabiat varlıkları kurulunca incelenip Konya Cennet Çukuru efsanesi ile bütünleşip, bir Ser Levha konumuna getirilmiştir.
Bu kutsal Bölge ve Beldenin yeni jenerasyon bir Grup genç ÇATÖREN KÖYÜ (Akörenin mahallesi )gençleri olarak, Yedi gençten oluşan KURAN TILAVET HATİM DUA birliğini kurup, örnek inanç ve ibadetin yapımcıları olmuşlardır.
Bu inançlı ve İmanlı gençlere KURAN BÜLBÜLLERİ Dersek yerinde olur.Görmekten çok yaşamanın mana ve önemi gerçeğin ifadesidir.
Ben bu gençleri henüz yeterince tanımıyordum.Telefonum çaldı.Birileri grubu tanıtıp (siz bizim köyümüzün Ulu Çınarısınız,bir elim kaza sonucu büyük bir Ameliyat geçirdiniz)Siz bizlere ve köyümüze çok büyük hizmetlerde bulundunuz. Köyümüz gençlerinin pek çoğuna bi zatihi maddi, manevi yardımlarınız oldu. SİZİN İÇİN KUR’AN TLAVETİ HATİM ,İNDİK YÜCE RABBİMİZDEN ŞİFA NİYAZ ETTİK. Hatim duasını bizzat sizi ziyaretle evinizde yapmak istiyoruz.Lütfen bizi evinize kabul ederseniz sevineceğiz,dediler.
Bu naçiz teklifi alınca yüreğim kabardı,Duygularım coştu, sevinç gözyaşlarına boğuldum.Ve onları evime davet ettim.Konuğum olan bu gençler beni maneviyat denizinde yüzdürdüler.Prensipleri vardı, sadece Çay İkramını alırlar ve başkaca ikram kabul etmeme ilkeleri bizim ev de, de geçerliydi.
İşte bu Grubun gençleri 1-Yusuf ÖKSÜZ.2- Mustafa AYTEKİN. 3-Ali ŞENTÜRK4-.Şevket BAŞER. 5-Ramazan AYDIN 6-.Ali KOZAN.7-Mevlüt AYGÜN Bu güzide grubun aileleri köyümüzün örnek aileleridir.
Köyümüzün çevresinde ARAP DEDE,ÜÇLER EMBİYALAR,HACI DEDE,ve keza çevremizde ERENLER,ve GÖRPE SEYİT gibi, Selçuklu döneminin bilge kişileri Makperleri yanında, YIKIK CAMİLER,ŞAHANE KÖPRÜSÜ,Gibi harabelerin Ecdadımız OĞUZ lar ile KAYI veAFŞAR TÜRKLERİ Yerleşke’leri GECMİŞİMİZE IŞIK TUTMAKTADIR
Köyümüz ve bölgemizin efsanevi geçmişi bir onur abidesi olmaktadır.Bu Abide yerleşkesinde ne şimdilerde ve nede geçmişinde Katillik olayı olmamış,Yüz kızartıcı suçtan mahkum olan görülmemiş, Altıdan Çay ve Üstünden akan Irmak ile toprakları verimli ve zengin yaylalarında,kırlarında biten mantarlardan zehirlisi görülmemiş, KORU kırsalının sarı çiğdemlerinin kokusu aşıklara ilham olmuştur.Köyümüz kırsaldan şehre göç vermemiş,50 Hane iken 80-100 Haneye değin göç almış bir Mübarek diyardır
YÜCE RABBİMİZDEN NİYAZIMIZ ODUR Kİ ;geçmişte olduğu gibi gelecekte de Köyümüz ve halkına kötü günler göstermesin…Gelecek neslimize ve çocuklarımıza kara günler ve kötü siciller yazılmasın.

> Yeni Meram >Yazarlar > ÖRNEK İNANÇ!! BİZİM KÖYÜN KURAN BÜLBÜLLERİ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.