Torku Jelifest

‘Önemli olan yönetim biçimi değil üretim biçimidir’

  • Giriş Tarihi: 5.03.2016 23:49
  • Güncelleme Tarihi: 23:49
‘Önemli olan yönetim biçimi değil üretim biçimidir’

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, başkanlık sistemine karşı olmadıklarını belirterek, "Biz diyoruz ki önemli olan yönetim biçimi değil, üretim biçimidir" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partisinin Amasya İl Başkanlığının 4. Olağan İl Kongresi’nde, Saadet Partisi olarak siyasi bir kavganın içinde değil, yeni bir dünyayı kurmanın peşinde olduklarını belirtti.

Kamalak, prensip itibarıyla başkanlık sistemine karşı olmadıklarını ama nasıl bir başkanlık sistemi olacak, onun görülmesini istediklerini dile getirdi. “Dünyanın ekonomik güçleri arasında yer alan Almanya’da başkanlık sistemi mi var. Suriye’de, Libya’da, Irak’ta ise başkanlık sitemi var” diyen Kamalak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz diyoruz ki önemli olan yönetim biçimi değil, üretim biçimidir. Bunun yolu Milli Görüş’ten geçer, ne diyor Milli Görüş, ağır sanayi ve milli sanayi. ‘Türk tipi başkanlık sistemi’ dediler, nasıl bir Türk tipi başkanlık sistemi. Elbette İslamiyet sonrası Türk tipi başkanlık sistemi diyecekler. Osmanlı tipi başkanlık sistemiyse eğer, orada padişahlık vardı, sultanlık vardı. Ayrıca bu makamlar hilafet makamı gibi güçlü bir manevi destekle takviye edilmişti. Senin ülkende 5-6 milyon insan işsizse, dış borcun 650-700 milyar dolara dayanmışsa yönetim biçimin krallık olsa ne yazar, başkanlık sistemi olsa ne yazar, parlamenter sistem olsa ne yazar.”> Yeni Meram >Politika > ‘Önemli olan yönetim biçimi değil üretim biçimidir’
HABER YORUMLARI