YAZARLAR

Yıllardır kendi malları olan tapulu arazilerindeki zeytin ağaçlarının kesimini önlemek için, ağaçlarını koruyan köylüleri, kadınlar dahil sürükleyen, kelepçeleyen, zorla araçlara bindirip bölgenin dışına çıkaran, kadınların gözyaşlarına dahi aldırış etmeden görevini kötüye kullanan, hadlerini fazlasıyla aşan şirketin özel güvenlik görevlileri şimdi işten atılınca; “- Çok pişmanız, bizi kandırdılar, köylülerimizin yüzüne nasıl bakacağız?” diye TV haberlerinde ağlaşıyorlardı.

Daha önce de haksız ve hukuksuz olarak askerimizi taşlayan, Emniyet Amirimizi tokatlayan, milletin arabalarını, devletin otobüslerini, okullarını, ATM’lerini yakıp yıkarak anarşik eylemleri yapacaklara “-Sokaklara çıkın!” talimatı verenler ve bu son olaydaki güvenlik görevlileri rahmetli büyük dedemin “darb-ı mesel” dediği bir fıkrayı aklıma getirdi, arz edeyim: “Çöplüklerde gezen ve kemik yutarak hayatını devam ettiren Lolo kuşu diye bir kuş varmış. Ancak bu kuş yutacağı kemiği sindirim sisteminin başlangıcı olan ağzına atmadan önce, sindirim sisteminin son çıkışına götürüp bir ölçermiş, “Acaba yutsam buradan çıkar mı?” diye. Ölçümüne göre yutar ya da vazgeçermiş.” Bilmem anlatabildim mi?

Taş atanlar, tokat atanlar, vatandaşı haksız hırpalayanlar, molotof atanlar, ATM, okul, otobüs yakanlar ve bunları sokağa çağıranlar: İsterseniz fıkrayı bir daha baştan okuyun.

Hepinize sevgi ve saygılarımla.

> Yeni Meram >Yazarlar > ÖNCEDEN ÖLÇME
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.