Torku Jelifest

Önce İnsan Derneği: “Çocuklar üşümesin”

  • Giriş Tarihi: 5.11.2020 11:46
  • Güncelleme Tarihi: 11:46
Önce İnsan Derneği: “Çocuklar üşümesin”

Kış ayının yüzünü göstermeye başladığı şu dönemde Önce İnsan Derneği muhtaç aileler ve çocuklara kışlık giyecek ve gıda yardımında bulunuyor.

Merkezi İstanbul’da bulunan ve Konya’da da şube olarak hizmet veren Önce İnsan Derneği, her yıl yaptığı kış yardımını bu yıl yardım yapılacak aile sayısını arttırarak yapmaya devam ediyor. Şu zamana kadar 300 aileye ulaşan ancak artan talep karşısında sayıyı bin aile olarak belirleyen Dernek, hayırseverlerden de destek bekliyor.

Kış yardımlarını ağırlıklı olarak battaniye, mont ve bot şeklinde yaptıklarını söyleyen Önce İnsan Derneği Genel Başkanı Nuray Canan Songür, “Kış aylarının girerken, soğuk havalarda çocuk üşümesin diye Önce İnsan Derneği olarak 300 muhtaç aileye yün battaniye ve gıda yardımında bulunduk. Ancak artan taleplerden dolayı bu dağıtımı 1000 rakamına çıkarmayı planlamaktayız. Ayrıca maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocukları üşümesin diye mont ve bot yardımlarımız devam ediyor. Dernek olarak her yıl, kış aylarına girmeden bu yardımları yaparak gücümüz yettiğince muhtaç ve kimsesizlere ulaşmaya çalışıyoruz. Ancak talep ve ihtiyaç fazla olunca bir noktadan itibaren hayırseverlerimizin desteğinin de olması gerekiyor. Bu anlamda hayırsever kardeşlerimizde 200 TL’lik bağışla muhtaç çocuklara mont, bot ve battaniye yardımlarından bulunabilir. Bununla ilgili olarak hayırseverler www.onceinsan.orgt.tr adresimizden online olarak yardımlarını ulaştırabilirler” diyerek çocuklar üşümesin diye yardımda bulunacaklara teşekkür etti.
ÖZGE KARAYILAN


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Önce İnsan Derneği: “Çocuklar üşümesin”
HABER YORUMLARI