YAZARLAR

2020 yılı için sözün “tatlı” diye tabir ettiğim kısmı pek uymasa da yine de “olanı olduğu gibi kabul etmek” felsefesiyle aradaki üç beş tatlı günü de sahiplenmek geçiyor içimden.

Her yılsonu olduğu gibi bu 2020 yılını da tamamlamış bulunmaktayız. Şimdi 2020 yılının durum analizi yapıyorum. Seneye dair…
Hayatım için, sevdiklerimin hayatları için, ülke adına ve son olarak dünya genelinde olup bitenler üzerine. Açıkça söylemem gerekirse, bu yaşıma kadar insanoğlunun bu derece tuttuğunun elinde kaldığı bir yıl görmemiştim!

Olağandışı bir yıl!

Karışıklığın içinde bir düzenin, sistemsizliğin içinde tuhaf bir sistemin var olduğu bir yıldı. Kişisel olarak olumlu bakmayı seven biri olarak, kendi hayatımdan mustarip olmasam da bütüne baktığımda insanlık adına oldukça zor bir yıldı. Kavram kargaşalarının yaşandığı bir sürü yeniyle tanıştık mesela yıl içinde. Bu yeniliklerin yanı sıra kimi zaman endişe duyduk, kimin zaman korku… Kimi zaman çaresizlik hissi yaşarken, kimi zamansa oluruna bıraktık her şeyi! 2020 senesi, tüm insanlık adına tarif edilemez duygulara yol açan durumların yaşandığı bir yıl olarak tarihe geçecek.

İlk defa bu senenin sonunda derin analiz hesaplarına girmeden kapatacağım yılı…Zira, yıla dair olan da belli olmayan da! Hatta günahıyla sevabıyla yıl boyunca sizinle bu satırlarda buluşarak, olanı olmayanı, iyisini kötüsünü yeterince yazdığımı düşünüyorum. Belki de bu sebeptendir derin analizlerin içine dalmadan, 2020 defterini usulca, sessiz sedasız kapatma isteğim.  Yeni senede umutlarınızın yeşermesi dileğimle. Esen kalın.

> Yeni Meram >Yazarlar > Olağandışı bir yıl!  2020 yılı geride kaldı
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.