Torku Jelifest

Okçular 193 gün kamp yapacak

  • Giriş Tarihi: 25.01.2015 14:06
  • Güncelleme Tarihi: 14:06
Okçular 193 gün kamp yapacak

Okçuluk Milli Takımı, 2016 Rio Olimpiyatları’na daha fazla sporcu ile katılabilmek için gireceği yoğun hazırlık programı kapsamında 2015’in 193 gününü kampta geçirecek.

Mutlu Akü

Türkiye’yi, 2012 Londra Olimpiyatları’nda yalnızca Begül Löklüoğlu ile temsil eden Okçuluk Federasyonu, Rio’ya daha fazla sporcuyla gitmek için yoğun kamp programı hazırladı.

Erkek ve bayanlarda takım halinde 2016 Rio Olimpiyatları’na katılmayı hedefleyen Okçuluk Milli Takımı, gerekli puanları toplamak için işleri sıkı tutuyor.

Bu yıl Antalya’da 16 kamp dönemi geçirecek milli sporcular, 2015’in 193 günü olimpiyat hazırlıkmerkezlerinde Rio vizesi almak için ok atacak.

Her şey Rio için

Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rio’ya kotaalmaları için milli takımın iyi bir hazırlık dönemi geçirmesi gerektiğini ifade etti.

Bu nedenle Antalya merkezli yoğun kamp programı oluşturduklarını belirten Topaloğlu, “2016 Rio Olimpiyatları’nda erkek ve bayanlarda Türkiye’yi temsil etmeyi amaçlıyoruz. Planlı çalışma sonunda birçok sporcumuzun olimpiyatlara kota alacağına inanıyorum” dedi.

Kampların yanı sıra milli okçuların farklı uluslararası organizasyonlara katılmalarını sağlayacaklarını dile getiren Topaloğlu, böylelikle sporcuların deneyimlerini artıracaklarını kaydetti.

“Rio yolu Danimarka’dan geçiyor”

Topaloğlu, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da 26 Temmuz-2 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek Dünya Okçuluk Şampiyonası’nın önemine işaret ederek, “Şampiyonada olimpiyatlar içinkota dağıtılacak. Rio yolu Danimarka’dan geçiyor. Hem kota hem de madalya için Danimarka’ya gideceğiz” diye konuştu.

Türkiye’de okçuluğun gelişmesi ve yaygınlaşması adına 2015’te bazı uluslararası organizasyonların evsahipliğini aldıklarını ifade eden Topaloğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Uluslararası anlamda Dünya Okçuluk Kupası’nın 2. ayak yarışlarına evsahipliği yapacağız. Organizasyon, 26-31 Mayıs tarihlerinde Antalya’da gerçekleşecek. Faaliyet programımızda Türk okçuluğun daha iyi yerlere gelmesi yönünde başka çalışmalara da yer verdik. Bunun için hakem ve antrenör gelişim seminerlerinin yanı sıra miniklere yönelik turnuvalar da faaliyet programında yerini aldı.”


ETİKETLER

> Yeni Meram >Spor > Okçular 193 gün kamp yapacak
HABER YORUMLARI