YAZARLAR

***

“GÜVENEBİLECEĞİNİZ tek insan kendinizden başkası değildir.”

***

ESAD RESTİ GÖRDÜ

Kendilerine 14 yerde kamp kurmuşuz!

Kim çıkardıysa “Özgür Suriye Ordusu” adı altında Suriye’den gelerek yiyip içiyor, silahlanıp savaşmaya gidiyor.

Ee, siz böylelerine kucak açarsanız, “Esad gitti, gidiyor” diye bağrışırsanız, O da boş durmaz; PKK’ya maddi, manevi, lojistik her türlü desteği verir.

PKK kampları sınırımıza çok yakın.

Yani, burnumuzun ucunda…

Esad’ın Baas’ı PKK’yı eğitiyor.

PKK, Kürt gençlerini tehditle saflarına katıyor, “paralı ordu” kuruyor. Biri Afrin, diğeri Cizre’ye birkaç kilometre uzaklıktaki Derika Hemko’da kamplarını da faaliyete geçirdi. Suriye’deki aşiret liderlerini, “Gençlerinizle düzenli ordu kuralım. Hem ödeyeceğimiz ücretle aile bütçenize katkı sağlanır, hem de kendi topraklarımızı koruruz” diyerek ikna ediyor.

Kampa katılanların tamamı silahlı.

Kampları işsiz Kürt gençleriyle dolu.

Kiralık teröristlerin kıyafetleri Kandil’dekilerden farklı. Askeri ve siyasi eğitim alanlar yüzlerini gizliyor, Esad’a karşı savaşan Suriyeli muhaliflermiş gibi kamuflaj giyiyor.

Bütün bu yaşananlar şunu gösteriyor.

Esad, restimizi resmen görüyor!

Aynı Esad, geleceğimizin sigortası… Çünkü, Türkiye savaşa bulaşırsa çok büyük bir krizle karşılaşacak. Bu ise ülkemizin bölünmesine ve içeride de çok kanlı bir çatışmaya yol açacak. Biz, bunun için “Esad Suriye’nin başında kaldığı sürece ülkemiz geleceğinin sigortasıdır ” diyoruz. Yoksa yarın arkamızda ne sözde müttefikimiz Amerika’yı, ne Avrupa Birliği’ni, ne İngiltere’yi, ne Almanya’yı, ne Fransa’yı… Müslüman ülkeler de dahil hiçbir ülkeyi göremeyiz.

Girişteki “Günün Sözü”nü okuyunuz.

“Güvenebileceğiniz tek insan kendinizden başkası değildir.” Yani, insanın tek güvenilir dostu kendisidir.

Türkiye gibi ülkelerin de öyle…

***

MEMNUNİYET: Medya patronlarından Aydın Doğan’ın Petrol Ofisi’ni satıp Kuzey Irak’ta enerji işine soyunması, Milli Piyango ve İddaa’yı satın alacak olması, yine patronlardan Turgay Ciner’in çok büyük bir “Soda” işine sarılması bizi ilgilendirmez.

Ancak ilgilendiren sorunlarımız var.

Desteklediğiniz parti iktidara gelirse….

Örneğin, akaryakıt fiyatlarını standart hale getirecek misiniz?; Örneğin, 500 lira vatandaşlık parası ödeyecek misiniz?; Örneğin, 3000 lira asgari ücret verecek misiniz?; Örneğin, 15 bin lira doğum ikramiyesi ödeyecek misiniz?; Örneğin, ev hanımlarına 500 lira maaş verebilecek misiniz?; Örneğin, çocuklara 250 lira maaş dağıtabilecek misiniz?; Örneğin, üniversitelerde harçları kaldırıp yerine bursları getirebilecek misiniz?; Örneğin, madenlerimizi geri alıp devlet-millet ortaklığında işletebilecek misiniz?; Örneğin; Milli Eğitim, Sağlık, Ekonomi, Ulaşım, Tarım gibi bakanlıklarda köklü değişimler yapabilecek, ihalelerdeki torpilleri kaldırabilecek misiniz?; Örneğin, emekli maaşlarını adil düzeye getirebilecek misiniz?; Örneğin, memurlarımızı insanca yaşatabilecek misiniz?; Örneğin, işçilerimize hak ettiği maaşı verecek, can güvenliklerini sağlayabilecek misiniz?; Örneğin, kadınlarımıza şiddeti önleyebilecek misiniz?; Örneğin, esnaflarımıza, çiftçilerimize faizsiz krediler verebilecek misiniz? Örneğin, terörü kökünden kazıyabilecek misiniz?; Örneğin, başta öğretmenler olmak üzere işsizlere iş yaratabilecek misiniz?.

Bunları çözebilirseniz “Vatandaş Mülayimler”imizi memnun edersiniz. Yoksa işkembeden nutuklar atmasını biz sizden iyi biliriz. Hele bir de işin içine bol keseden “Din, iman, Allah, cami, Kur’an” girerse…

> Yeni Meram >Yazarlar > O, resti görüyor
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.