Ruşeym Torku

NÜ’de Son İftar Yapıldı

  • Giriş Tarihi: 19.07.2013 18:06
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
NÜ’de Son İftar Yapıldı

Necmettin Erbakan Üniversitesi iftarlarının sonuncusu üniversitenin idari personelinin katılımıyla gerçekleşti.

Why Note!?

Necmettin Erbakan Üniversitesinin Ramazan ayı içerisinde gerçekleştirdiği iftarların sonuncusu 18 Temmuz Perşembe akşamı, Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Rektör yardımcıları, Genel Sekreter, Fakülte Dekanları ve Üniversitenin idari personelinin katılımıyla gerçekleşti.

Güzel bir atmosferde gerçekleştirilen iftar programı, Kur’an tilavetinin ardından okunan akşam ezanıyla başladı. Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi bahçesi havuz başında büyük bir ilgi ve yoğunluğun yaşandığı akşamda, sıcak ve koyu sohbetler yaşandı.

Yemeğin ardından Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker, “Ramazan ayı ülkemizde diğer İslam ülkelerine göre daha farklı bir kültürel zenginlik olarak yaşanıyor. Bu süreç içerisinde sevgi, huzur, dayanışma, karşılıklı birbirini anlama, dinleme, empati yapma gibi bir kültür zenginliği oluşturuyor. Hepimiz çocukluğumuzdan beri bu havanın içerisinde yaşayarak bugünlere geldik. Geçen hafta içerisinde burada Tanzanya’dan Somali’ye, Afganistan’dan Bosna ya dünyanın çok farklı coğrafyalarından öğrenci kardeşlerimizle birlikte iftarımızı gerçekleştirdik. İnşallah ülkemiz; huzurunu ve istikrarını koruyarak, giderek daha güçlü bir ülke haline gelecektir. Bunları da yaparken Sayın Dışişleri Bakanımızın da belirttiği gibi insani diplomasi dilimizi kullanarak yapacağız. Güzelliklerin devam etmesi için de daha fazla çalışıp daha fazla tasarruf ederek daha güzel insanlar yetiştirmemiz gerekiyor. Bizler eğitim kurumlarında çalışan bireyler olarak gelecek nesilleri yetiştiriyoruz. Bu çocuklarımızı yetiştirirken olumsuzlukları bir kenara bırakarak olumlu yönde katkımız olsun istiyoruz. Sizleri bu anlamda bu değirmene, bu olumlu gelişmelere katkıda bulunan bireyler olarak başarılarınızın ve katkılarınızın devamı dileği ile tebrik ediyor ve hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > NÜ’de Son İftar Yapıldı
HABER YORUMLARI