Torku Jelifest

MÜSİAD Başkanı Olpak, Samsun’da

  • Giriş Tarihi: 23.02.2015 21:42
  • Güncelleme Tarihi: 21:42
MÜSİAD Başkanı Olpak, Samsun’da

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, “MÜSİAD olarak coğrafi sınırlarımızı arttırmadan bütün dünyadaki sınırlarımızı genişletmeye gayret ediyoruz” dedi.

Olpak, Sinop’daki E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda yapımı tamamlanan tekstil fabrikasının açılış töreninin ardından Samsun’a geldi. Burada MÜSİAD Samsun Şubesince bir restoranda düzenlenen akşam yemeğine katılan Olpak, katılımcılara MÜSİAD’ın çalışmalarını anlattı.

MÜSİAD olarak Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın tüm gezilerine katıldıklarını, gezilerde hemen hemen her ülkede bir MÜSİAD temsilcisinin olduğunu görmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Olpak, kendisinin de Cidde’de düzenlenen V20 faaliyetlerine katıldıktan sonra Türkiye’ye döndüğünü anımsattı.

MÜSAİD’ın 25 yıldır faaliyetlerini arttırarak sürdürdüğünü, bu kapsamda her geçen gün dünyadaki sınırlarını zorladığını ifade eden Olpak, şöyle devam etti:

“MÜSİAD olarak coğrafi sınırlarımızı arttırmadan bütün dünyadaki sınırlarımızı genişletmeye gayret ediyoruz. Kolombiya’ya gittik, Kolombiya’daki arkadaşlarımız arasında bir devir teslim yaparak temsilcimizi değiştirdik. Meksika’da Samsunlu bir hemşehriniz var. Gemi sökmeye gitmiş, şimdi nikel madenciliği yapıyor. Bunu şunun için söylüyorum, artık dünyanın dört bir tarafında varız Allah’a şükür. Diğer büyük elçiliklerimizde olduğu gibi ticari ataşeliklerimizde olduğu gibi. Biz de MÜSİAD olarak faaliyetlerimizi dünyanın dört bir tarafında sürdürüyoruz.”

MÜSİAD üyesi iş adamlarından dünya pazarında daha etkin olabilmek için daha aktif görev almalarını isteyen Olpak, “Daha fazla etkin görevler almanızı istirham ediyoruz. İçinizde bu var. Bu yaygınlığa siz de katkı sağlayın. Lütfen zamanlarımızı biraz oralara ayıralım. Genel merkez olarak bizden istediğiniz her ne konu varsa biz yanınızdayız. Biz iş adamları derneğiyiz ve iş adamlarının önünü ufkunu problemlerini aşmak, projelerine destek olmak için varız ama bir şartımız var. Bütün yaptıklarımızı hukuk ve meşruiyet dairesi içerisinde yapacağız ve yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Samsun Valisi İbrahim Şahin ise MÜSİAD’ın Türkiye’de özellikle iş adamlarının yer aldığı sivil toplum örgütü kuruluşlarının arasında önemli ve başarılı bir yere sahip olduğunu belirterek, ziyaretlerinden dolayı Olpak’a teşekkür etti.

Programa, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahattin Menteş, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Erol Tosun, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, öteki ilgililer, davetliler ve iş adamları katıldı.> Yeni Meram >Ekonomi > MÜSİAD Başkanı Olpak, Samsun’da
HABER YORUMLARI