Ruşeym Torku

Milli takım beklentisi!

  • Giriş Tarihi: 19.11.2014 0:32
  • Güncelleme Tarihi: 0:32
Milli takım beklentisi!

Beşiktaş’ın Galatasaray ve Trabzonspor maçların Konya’da oynamak istemesinin ardından gündeme şimdi de A Milli takım girdi. Konyalı sporseverler 42 bin kapasiteli Torku Arena’ya milli maç verilmesini bekliyor.

Why Note!?

BEŞİKTAŞ’IN Galatasaray ve Trabzonspor ile Süper Lig’de yapacağı maçları Konya Torku Arena’da oynamak istemesinin ardından bu kez de Konya’lı A Milli takım heyecanı kapladı. Tarihinde Konya’da hiç müsabakaya çıkmayan Ay-Yıldızlıların Avrupa Şampiyonası Grup Elemeleri’nde oynayacağı maçların en az bir tanesinin Konya’ya verilmesi için Konyalı sporseverlerin sosyal medyada başlattığı kampanya ilgi görüyor.. Futbolseverler, özellikle milli takımın İstanbul’da oynadığı Brezilya ve Kazakistan maçlarında yaşanan olumsuzlukların ardından, Konya’nın ay-yıldızlılara daha iyi ev sahipliği yapacağını dile getirirken, hem şehrin, hem de tesislerin milli maç oynanmasına müsait olması nedeniyle yetkililerin 42 bin kapasiteli Torku Arena’ya sıcak bakmasını istiyor.

milli-takim-beklentisi2

‘#torkuarenayamillimac’ başlığıyla ile twitter’da başlatılan kampanyaya ilgi çığ gibi artarken, Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu çağrıya kulak vermesi bekleniyor.  Milli takımı Konya’da görmek isteyen Konyalı futboseverler, sosyal medya üzerinden Futbol Federasyonu’na, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a isteklerini yoğun şekilde iletiyor. Başbakanın, Spor Bakanı Müsteşarının ve Spor Genel Müdürü’nün Konyalı olmasının da iyi değerlendirilerek yapılacak girişimle milli maç organizasyonun Konya’ya verilmesinin zor olmayacağı görüşünde birleşen futbolseverler, özellikle A Milli takımın Hollanda ile oynayacağı maçın Konya’ya verilmesini istiyor ve Futbol Federasyonundan müjdeli haber bekliyor.> Yeni Meram >Spor > Milli takım beklentisi!
HABER YORUMLARI